Skocz do zawartości

[2500-3000zł] Jaki używany rower full kupić?


Tacoo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Chciałbym kupić swój pierwszy rower z pełnym zawieszeniem, i proszę was o pomoc przy zakupie.

Mój maksymalny budżet to 3000zł. Roweru będę używał do jazdy po "głakich" ścieżkach, oraz do DH i Dirta.

Mój wzrost to 180cm.

Z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co masz na myśli pisząc DH i Dirt?

kyryl_04 Mając na myśli DH chodzi mi o trasy zjazdowe na trudnym terenie. Czyli  No porostu DH.

Mówiąc trudny teren mam na myśli korzenie, kamienie uskoki itd.

A pisząc Dirt mam na myśli chopki :).

Cytat

Za 3000 zł nie kupisz fulla do DH i Dirtu jak już to hardtaila.

Nawet używanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tacoo napisał:

Nawet używanego?

Kupisz, zjechane do bólu roczniki poniżej pewnie 2012. Oglądałem ostatnio Speca za 3800 z 2011 roku, do wymiany były piasty, gruntowne przeglądy amortyzatorów, co jeszcze nie wiem. W każdym bądź razie z 3800 zł zrobiło się prawie 5000 zł.

Full za 3000 zł to raczej skarbonka niż rower do przyjemnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany full za te pieniądze będzie wyrąbanym trupem do kapitalnego remontu - pełny serwis zawieszenia, wymiana łożysk wahacza, być może regeneracja napędu i inne naprawy. 

W związku z tym do tych 3000 trzeba doliczyć kolejne kilkaset złotych, o ile nie więcej.

Sztywniak będzie lepszym pomysłem, bo będzie nowszy, a tym samym zgodny z bardziej współczesnymi standardami (choć raczej nie najnowszymi). Do tego odpadną koszty serwisu tylnego zawieszenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...