Skocz do zawartości

[Uszczelniacz do opon] Mleko do opon. Co warto?


siemalysy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zamierzam wywalić dętki i zalać opony mlekiem. Temat wydawał się dość prosty. Miałem już kupić zestaw do uszczelniania, ale gdzieś znalazłem opinię, że to co chcę kupić nie jest warte zakupu. Mowa o zestawie Trezado. Macie jakieś doświadczenia z tym uszczelniaczem? Czy rzeczywiście jest to słabe i warto wydać więcej i kupić coś innego, np. Stan's No Tubes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Stan's nie jest wart swojej ceny.
Ostatnio lekko naciąłem oponę. Uszkodzenie minimalne. Zanim Stan's to zalepił, wyleciał praktycznie cały z opony razem z połową powietrza. ;) Dopiero po wymieszaniu z piachem jakoś otwór się zakleił. Po oczyszczeniu dziury i dolaniu świeżego mleka dał sobie radę, ale tylko po ustawieniu rozcięcia do dołu, tak by całe było zakryte uszczelniaczem i powietrze nie miało jak uciekać. Generalnie bardzo się zawiodłem.

Mogę za to polecić mleko Vittorii - Pit Stop TNT. W tamtym sezonie zero problemów (może dlatego, że nie jeździłem na oponach Schwalbe ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Stan's od początku sezonu i jest dobrze, żadnego kapcia. :) Tylko że moja opinia pewnie niewiele znaczy bo na ciężkich oponach (TK Protection Apex) to i na dętkach przebić nie było. Właściwie to nawet na dobiciach do obręczy nigdy się nie udało, a już kilkanaście razy myślałem, że 100% zaliczyłem snejka. 

Cytat

Ostatnio lekko naciąłem oponę. Uszkodzenie minimalne.

@TheJW To twoje uszkodzenie minimalne nie jest czasem tym, po którym założyłeś nowy temat z pytaniem czy nie wymienić tej opony? ;) Bo jeżeli tak, to do takich dziurek jak ta twoja, używa się takich wynalazków:

4_max.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworki koniecznie rozbieralne presta z okrągłą gumką dociskającą i kontrą, a taśma to w sumie cokolwiek mało rozciągliwego na wymiar z dobrym klejem. Jak masz wgłębienie wzdłuż środka obręczy, to warto kupić taśmę o 1-2mm szerszą niż szerokość wewnętrzna. Po równym jej naklejeniu, i dokładnym wyczyszczeniu krawędzi opony z nadlewów gumy, masz dodatkowy bonus do szczelności "rant-opona" ;)   

Ja kupiłem taką...

https://hollandbikeshop.com/pl-pl/opony-rowerowe-i-detki/tasma-na-obrecz/dt-swiss-bezdetkowe-gotowe-tasma-na-obrecz-29mm-x-10-metr-czarny/

...ale to tylko dlatego, że chciałem ładnie, do kompletu z obręczami. Można dużo taniej, polecam rozejrzeć się na Aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Używam Caffelatex dwa ostatnie sezony
W zeszłym roku, kiedy sprawdziłem wewnętrzną powierzchnię opon, wszystko było w porządku: szczeliwo było płynne, a wnętrze opony wyglądało normalnie. (czyli płynny uszczelniacz a ścianki pokrywała warstwa "ściętego" lateksu)
Ostatnio musiałem dość często dodawać uszczelniacza, ponieważ szybko zmniejszał się jego poziom (sprawdzam poziom za pomocą szprychy przez wentyl).
Dziś zdjąłem opony i widzę nienormalną konsystencję uszczelniacza. Uszczelniacz wygląda jak gęsty jogurt lub serek homogenizowany. 
Dosyć problematycznie uszczelniają się też przebicia. Napisałem przed chwilą do producenta, ale może ktoś z Was ma już podobne doświadczenia i zna przyczynę.

zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może innym się przyda;

Napisałem do producenta - błyskawiczna odpowiedź i sporo pytań (rodzaj opon, sposób obchodzenia się z systemem; dolewki, czyszczenie, okres przechowywania płynu itd) . Po mojej odpowiedzi na wszystkie dostałem odpowiedź, z której konkluzja taka:

W trakcie sezonu robić dolewki, a raz na sezon zdjąć opony, umyć wnętrze wodą, wysuszyć i dać pełną dawkę nowego uszczelniacza.

Doprowadzam wewnętrzną powierzchnię opon do poniższego stanu (karcher):

image.png.089fb93888252b9b9ef04271f34f0c78.png

Wg producenta to wystarcza.

także Blueforce - miałeś rację.

I tutaj pytanie, czy w przypadku uszczelniaczy innych producentów również należy corocznie wymieniać płyn? Jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Caffelatex jest specyficzny, latex potrafi się szybko odłożyć na ściankach i zostaje woda która nie łata dziur, na szczęście jest na tyle tani że faktycznie lepiej go wymienić co jakiś czas i problem z głowy, ja uzywałem specjalne granulki od effecto mariposa poprawiające skuteczność łatania, czy działało lepiej - chyba tak ;) 

Ostatni sezon jednak przeszedłem na Stansa Race, wszystko ok gdyby nie ta cena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...