Skocz do zawartości

[Szosa] Pierwsza szosa, pomoc w wyborze.


Marcin1980

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze jestem tutaj zupelnie nowy to chcialbym sie z wszystkimi przywitac.

Jestem na etapie szukania swojej pierwszej szosy, poszukuje czegos o geometri endurance,. Rower ma byc uzywany raz/dwa razy w tygodniu, wiekszosc tras po plaskim okazjonalnie jakies trasy z gorkami.

Nie mieszkam w Polsce wiec rowery z Decathlonu i tym podobne bardziej lokalne marki rowerow odpadaja. Cena roweru ponizej 5000zl. Zalezy mi na tym zeby rower byl przyzwoicie wykonany, z wmiare dobrym osprzetem, rower ma sprawiac mi przyjemnosc z jazdy wiec wyglad roweru tez ma dla mnie znaczenie. Po przejzeniu co aktualnie znajduje sie na rynku zawezilem moj wybor do nastepujacych trzech modeli:

Orbea Avant H30 - rower mi sie podoba i ma raczej dobry osprzet.

Specialized Allez Elite - dobry osprzet, na minus jak dla mnie dostepna kolorystyka roweru, poprostu niezby mi sie podoba.

Specialized Allez Sport - gorszy osprzet ale wizualnie rower mi sie podoba.

W tym miejscu prosilbym bardziej doswiadczonych ode mnie uzytkownikow o opinie na temat powyzszych rowerow ewentualnie polecenie czegos innego w moim budzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gianta Contend 2. To podstawowy model na Shimano Claris, ale daje tyle frajdy z jazdy co mega szosa aero na Dura Ace. Moja rada: upatrz sobie rower, na osprzęt nie patrz, bo i najprostszy się sprawdzi. Jeśli tylko rower ci się podoba i na ciebie pasuje, to go bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam podepnę się pod temat też jestem w kropce chcę kupić pierwszą szosę i mam dylemat. Znalazłem Treka domane al 2 ale wiadomo markowy tylko że na claris. Stoję przed dylemstem czy ten Trek czy Triban rc 500 wiadomo tu jest sora i tarcze. Jednak triban to zawsze będzie Triban z Decathlonu nie mam jakoś przekonania, mam obawy co do jakości. Za każdą podpowiedź i sugestię z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2019 o 22:06, paulsen napisał:

ROSE PRO SL 105. Sprzedażowy hit od paru sezonów. Bardzo dobra rama, kokpit Ritchey, a nie jakiś OEM, pełne Shimano 105, niezłe koła MAVICa. Całość za 1099 euro plus koszty wysyłki. 

https://www.rosebikes.pl/rose-pro-sl-ultegra-2672334   pomogę dobrać odpowiedni rozmiar.

Rose jest calkiem fajny i mi sie podoba ale mieszkam w USA i z tego co widze nie mozna go tutaj nigdzie kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli można to też się podepnę bo szukam szosy w podobnym budżecie ale jest tego sporo i ciężko się zdecydować, przede wszystkim chce lekki i szybki rower na dobrych kołach i piastach, osprzęt nie musi być z najwyższej półki ważne by sprawnie działał, obejdzie się bez hamulców tarczowych w końcu to rower na szose. Szosę chce jako drugi rower na dłuższe trasy, w zawodach nie mam zamiaru startować ale lubię sam sobie podnosić poprzeczkę :)

Kross vento 5.0 fajnie wygląda i mi się podoba ale czy jest wart swojej ceny? 

Zainteresował mnie też Trek  AL 3

Ten Rose pro też w sumie ciekawy i do rozważenia, muszę się mu bliżej przyjrzeć bo wcześniej nie zwróciłem na niego uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.08.2019 o 22:06, paulsen napisał:

ROSE PRO SL 105. Sprzedażowy hit od paru sezonów. Bardzo dobra rama, kokpit Ritchey, a nie jakiś OEM, pełne Shimano 105, niezłe koła MAVICa. Całość za 1099 euro plus koszty wysyłki. 

https://www.rosebikes.pl/rose-pro-sl-ultegra-2672334   pomogę dobrać odpowiedni rozmiar.

Na stronie prawie 1400 ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...