Skocz do zawartości

[Gravel] za +/- 3600


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam dla siebie gravela, który wyręczy moje MTB w jeździe po mieście, ale nada się też zamiast MTB przy wyjazdach, gdzie podczas wycieczek mogę trafić na różny teren. Planów na bikepacking na razie nie mam, ale kto wie, co przyniesie przyszłość - nie wykluczam : )

Budżet to ok. 3600, jeśli będzie warto, to może uda się trochę podnieść.

Moje typy:

Kross Esker 4.0 (3600) https://www.domenasportowa.pl/product-pol-191886-Kross-Esker-4-0-2019-Rower-gravel-stal-28.html tutaj tylko pytanie, czy rozmiar będzie ok - mam 184cm, a największa rama jest niedostępna

Fuji Jari 2.3 (3500)

Giant Anyroad 2 (3700) https://www.intersport.pl/rower-giant-19-anyroad-2.html

Wpadł mi jeszcze w oko Fuji Jari 1.5, ale to już wydatek 4200, a więc sporo ponad budżet - pytanie czy warto.

Codzienna jazda będzie po płaskim, więc nie wiem czy 2kg zrobią taką różnicę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jari 2.3 i Esker 4.0 powiedzmy, że zbliżone typy tzn rama stal, więcej miejsca na oponę. Z podobnych jeszcze można uwzględnić w rozważaniach Marin Four Corners. Z tych Jari ma najlepszy moim zdaniem napęd w postaci mechanizmu korbowego 46x30 i kasety 12-36. Marin ma z przodu 3 tarcze (50-39-30), to już za duże zamieszanie przy obecnych (wg mnie słusznych) tendencjach w kierunku napędów 1x, a Kross 46-36 (co z kasetą 11-34 nie daje nawet przełożenia 1:1).  Hamulce w tej cenie tylko mechaniki, najlepsze ma Marin - TRP Spyre. Wizualnie i doborem napędu wygrywa dla mnie Fuji.

Giant Anyroad to zupełnie inny rower, raz aluminiowy, dwa mniejsza tolerancja na grubą oponę - włożone jest 32mm, nie wiem czy grubsza wejdzie? Jeśli to max pewnie 35mm. Jego konkurentem byłby z kolei Btwin Triban RC520, też taka bardziej komfortowa szosówka z miejscem na oponę do 36mm niż gravel. Tu Btwin lepiej wyposażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...