Skocz do zawartości

[Renowacja] Peugeot 103


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jestem tu nowy i jestem totalnym laikiem ale z racji tego ze lubię mieć coś innego niż wszyscy to w tym tygodniu kupiłem Peugeota 103 z myślą o renowacji. Jak myślicie jest sens się za to brać? Już zauważyłem brak przedniej przerzutki. I z racji tego ze się nie znam na rowerach nie wiem jakiej tej przerzutki szukać na allegro prosił bym o pomoc.

Niżej wstawiam link do zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/fCeNJ2G8PzCiroSg9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, giber9 napisał:

to w tym tygodniu kupiłem Peugeota 103 z myślą o renowacji. Jak myślicie jest sens się za to brać?

Trochę zła kolejność :)

Ładny rower, ale widać że ma już swoje na karku. Rzuciły mi się w oczy dwie główne rzeczy, ale może to być kwestia zdjęć. Odnoszę wrażenie że coś jest nie tak z tylnym kołem, siedzi jakoś krzywo. Druga rzecz to mam wrażenie że widelec jest lekko "cofnięty", jakby ktoś uderzył przednim kołem w przeszkodę.

Tylna przerzutka na 100% nie jest z tego roweru. To jakieś bardzo stare Deore XT przeznaczone do MTB. Klocki i opony na śmietnik. Resztę musisz sam ocenić.

No i ja na Twoim miejscu bym nie lakierował, tylko zrobił polerkę aktualnej powłoki. Nawet jak ma jakieś ubytki, to po porządnym odświeżeniu powinna wyglądać bardzo ładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, skom25 napisał:

Trochę zła kolejność :)

Ładny rower, ale widać że ma już swoje na karku. Rzuciły mi się w oczy dwie główne rzeczy, ale może to być kwestia zdjęć. Odnoszę wrażenie że coś jest nie tak z tylnym kołem, siedzi jakoś krzywo. Druga rzecz to mam wrażenie że widelec jest lekko "cofnięty", jakby ktoś uderzył przednim kołem w przeszkodę.

Tylna przerzutka na 100% nie jest z tego roweru. To jakieś bardzo stare Deore XT przeznaczone do MTB. Klocki i opony na śmietnik. Resztę musisz sam ocenić.

Ogólnie rower już mam w dużej części rozebrany. Kola to są w stanie tragicznym. Jutro chce jechać własnie zapytać gościa co się rowerami zajmuje czy da się to uratować czy trzeba szukać czegoś innego. A jakich tych przerzutek bym musiał szukać? Bo nie wiem jakie tam były montowane. Bo tak chyba wstawiać nowe to nie ma sensu bo to się kupy i dupy trzymać nie będzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przerzutki to te peugeoty wychodziły na podzespołach Simplex i takich powinieneś szukać. Fajnie byłoby zostawić jak najwięcej rzeczy z oryginału. Jeśli uda się uratować te koła to warto spróbować. Z renowacją tak jest, że pewnie włożysz w ten rower niż będzie wart po odrestaurowaniu, ale będziesz miał fajnego klasyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, leoms napisał:

Jeśli chodzi o przerzutki to te peugeoty wychodziły na podzespołach Simplex i takich powinieneś szukać. Fajnie byłoby zostawić jak najwięcej rzeczy z oryginału. Jeśli uda się uratować te koła to warto spróbować. Z renowacją tak jest, że pewnie włożysz w ten rower niż będzie wart po odrestaurowaniu, ale będziesz miał fajnego klasyka.

Własnie znalazłem komplet przerzutek na olx chyba to powinny być te

https://www.olx.pl/oferta/przerzutka-przerzutki-rower-rowerowe-simplex-kolarzowka-CID767-IDAETHR.html#09ed497189

Ale widzę ze jest to dość ciężki temat znaleźć te przerzutki Simplexa. Licze się z tym ze włoże więcej niż on będzie wart. Ale świadomość tego ze będzie to coś dość rzadko spotykanego i innego daje jakiegoś kopa do zabawy z tym i inwestycji :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2019 o 19:30, giber9 napisał:

Jak myślicie jest sens się za to brać? Już zauważyłem brak przedniej przerzutki. I z racji tego ze się nie znam na rowerach nie wiem jakiej tej przerzutki szukać na allegro prosił bym o pomoc.

Rower jak na lata swoje w dobrym stanie.

 

11 godzin temu, leoms napisał:

Jeśli chodzi o przerzutki to te peugeoty wychodziły na podzespołach Simplex i takich powinieneś szukać.

dokładnie

 

11 godzin temu, giber9 napisał:

PX8ME ale szukam w intranecie i nic znaleźć nie umiem :mellow:

To seria turystycznych kolarzówek lata 60-80?

Peugeot miał bardzo zróżnicowane oferty na różne rynki, na francuski, niemiecki, kanadyjski, holenderski... miał osobn e katalogi.

https://www.bikeboompeugeot.com/Brochures France/Peugeot 1977 France Brochure/Peugeot 1977 France Brochures.htm

http://www.peugeotshow.com/

 

Peugeot%201981%20Germany%20Brochure%20PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jestem już prawie przy końcu renowacji ale pojawia się mam nadzieje ostatni problem a mianowicie klocki hamulcowe. Wiem już ze szczęki to stary typ dual pivot. Przedtem były założone klocki Shimano opisane "Low Profile 60". I nie wiem czy brać teraz podobne klocki Shimano do tych co były założone. Czy szukać jakiś innych? Może ktoś coś ewentualnie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...