Skocz do zawartości

[Nowy rower] Problem ze znalezieniem


KazekW

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jeżdżę od czterech lat na Scott Scale 950. Jest to rower xc, z widelcem o skoku 100mm, na kołach 29 cali, napędzie 2rz. Generalnie całkiem ok, byłem bardzo zadowolony ale po pierwsze skok zaczyna mnie już mocno ograniczać w górach, często dobijam choć jest poprawnie ustawiony i jestem lekki. Po drugie koła 29 cali jednak są za duże dla kurdupla, mam 167, chciałbym większą zwrotność i grubsze opony ponieważ z roku na rok jeżdżę agresywniej. Odłożyłem przez te lata sporą jak dla mnie kwotę więc czas na zmiany. Problem z tym, że nie mogę nic znaleźć co by spełniało wszystkie wymagania. Czyli koła 27,5 z oponami 2,6cala, rama z dobrą geometrią, niski przekrok maksymalnie 740mm najlepiej okolice 700mm, amortyzator przód i tył 140-150mm, napęd dwurzędowy lub 1x12 10-50, jakieś sensowne hamulce no i najlepiej pełna grupa a nie wszystko z innej parafii. Jesteś w stanie coś skojarzyć? Masz taki rower? Proszę o pomoc w zakupie. Kazimierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwóch powodów to nie ma sensu. Chcę przesiąść się na rower z pełnym zawieszeniem. Rama z mniejszymi kołami przyjmie widelec o skoku 120mm, za mało. Giant Trance 2 jest na świeczniku, ale koła mają szerokość wewnętrzną 30mm, dla 2,6cala optymalna szerokość obręczy to 35mm. Druga kwestia jest taka, choć może to zabrzmieć głupio ale co czwarty spotkany full na szlaku to Trance i wolałbym coś bardziej nietuzinkowego. No i chyba wolałbym skok 140 a nie 150mm, bo dużo podjeżdżam a nie muszę być najszybszy zjeżdżając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję. Nie znam tej marki. To jakaś wysyłkowa jak Canyon? Napęd 1x11, skok 150mm, jakoś nie przypadł mi do gustu. Może mam za duże wymagania przy tym budżecie? Mam 15000zł, wolałbym wydać mniej bo zawsze po zakupie trzeba rower zoptymalizować pod siebie, dobrze by było kupić pełny kask i lepsze ochraniacze no i wybrać się w końcu na profesjonalne szkolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam i lubię tę stronę. Liczyłem, że ktoś z Was ma taki rower i jest zadowolony. Jeździłem równo dwie dekady na szosie więc rower z przednim widelcem amortyzowanym o geometrii xc to był łatwy wybór i Scott spełnia swoje zadanie w 100%. Teraz gdy chcę model trail all mountain czy jak to się tam zwie jest mi trudniej się zdecydować. Takie rowery nie są tanie więc dlatego tutaj jestem i pytam bo w sklepie to chcą się pozbyć towaru i wciskają to co mają na stanie. Najchętniej zostałbym przy Scott ale Genius ma opony plusowe co mi nie pasuje, kasetę 11-50 i skok 150mm. Spark za to skok 120mm, koła tylko 29 cali i ta sama kaseta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem swego czasu rower na ramie One Forty z 2014 roku. Dobra opcja.
Pytanie po co opony 2,6"? Mam taką z przodu i na nic innego bym takiego "prawie plusa" nie zamienił, ale z tyłu? Nawet w góry 2,2-2,3" wystarcza. Większe będą miały takie opory toczenia, że będziesz czuł jak rower zwalnia bez używania hamulca...
Rozejrzyj się za carbonowym Snabb od NsBikes - można wyrwać z rocznika 2018 w dobrym pieniądzu ostatnie sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że w roczniku modelowym 2020 będzie więcej rowerów z pełnym zawieszeniem na kołach 27,5 z oponami 2,6? Czy 27,5 co do zasady odchodzi do lamusa i wszędzie na siłę będą wciskać 29? Póki co jeśli chodzi o rowery szlakowe wybór jest praktycznie zerowy w cenie do 13000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła 27,5" nadal mają swoje miejsce - vide: Yeti SB140/SB165 czy Niner RIP9 RDO 27,5". 

Faktem natomiast jest, że w segmencie trail aktualnie dominują duże koła, a tendencja wydaje się raczej wzrostowa.

Sadząc po aktualnym trendzie, w przyszłym roku będzie mniej, a nie więcej szlakowców 27,5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli tendencja się nie odwróci to nie będę miał o czym marzyć, o wymianie roweru nie wspominając. O dziwo na rynku trzymają się modele 27,5+ np. Trek Fuel Ex 8 Plus czy Scott Genius 750, ale czy to nie jest overkill w przypadku fulla?

Merida One-Forty 800 i Giant Trance 2 27,5 to (IMO) jedyne godne uwagi rowery w tych pieniądzach choć to już bardziej enduro niż trail. Jest jeszcze Specialized Stumpjumper Comp. Sporo modeli ma bardzo wąskie obręcze pod opony 2,35-2,4 co mnie kompletnie nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...