Skocz do zawartości

[hamulce hybrydowe] Czy istnieją hamulce hydrauliczne na linkę ?


montana1

Rekomendowane odpowiedzi

X-Tech HB100

79ffa29e68180.jpg

To zacisk hybrydowy czyli linka uruchamia mechanizm hydrauliczny.

Szukam tego typu zacisku ale innej firmy.

Po prostu chciał bym mieć jakiś wybór przy kupnie.

Znacie jakiś inny egzemplarz, model ?

p.s.Nie ma możliwości zamontowania "klamki hydraulicznej", dlatego proszę nie polecać mi innych rozwiązań ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ryzykować, ale spektakularnej jakości bym się po tym nie spodziewał. 

Dwa - jaki jest sens montowania takiego zacisku do hulajnogi?  Prędzej zmieniłbym klocki i/lub zacisk na inny mechaniczny. Klockami idzie poprawić modulację, zaciskiem siłę hamowania - która i tak nie może być za duża bo zablokuje koło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, jest sens. To szybko przyspiesza, a fabryczny hamulec to chińszczyzna. Tu większe nastawienie jest na odzysk energii poprzez hamowanie silnikiem, dlatego wstawili coś co przypomina jedynie o swojej roli.

Skok klamki jest tragiczny. Praktycznie musisz klamkę docisnąć do końca żeby złapał na 100%. Regulacja niewiele pomaga.

Dociskanie klamki do końca to problem, bo na hulajnodze bardzo duży nacisk kładzie się na mocne trzymanie kierownicy., inaczej gleba, a przy prawie 30km/h bywa niebezpieczne. https://link.do/6Skjo

Dlatego szukam czegoś co pozwoli na hamowanie jednym palcem, podobnie jak to się ma w "pełnych" hydraulicznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w przypadku wspomnianych hamulców, ale jak jeździłem rowerem szosowym z zaciskami HY-RD to nie działało to tak jak "pełne hydrauliczne". 

Nie pamiętam jaka kombinacja zacisku/klamki szosowej/MTB (jest między nimi różnica) daje bardzo krótki skok - ale może to jest jakiś pomysł. Zwykły zacisk mechaniczny (najlepiej z dwoma ruchomymi klockami) i zmiana klamki. 

Jeśli dobrze kojarzę to chodzi o połączenie klamki MTB z zaciskiem szosowym - ale fajnie jakby ktoś potwierdził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiesz, to nie jechałeś ;) 

Małe kółka, wąski chwyt kierownicy. Puszczenie kiery jedną ręką to pewna gleba.

To nie rower.

Naciskając manetkę hamulca w pewnym dużym procencie ten chwyt nie jest taki pewny, a wyobraź sobie, że trafiasz w dziurę, których na polskich chodnikach jest masa, wtedy leżysz. 

Dlatego hamulec sterowany jednym, dwoma palcami, z małym skokiem,  tak jak to się ma w przypadku hydraulików,  byłby tu zbawieniem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś zmienić manetkę na tą hydrauliczną. Fabryczna ma w sobie czujnik ...

"czujnika Halla ze starej klamki i zamontowanie go na specjalnie zaprojektowanym wydrukowanym adapterze. Czujnik Halla w klamce jest absolutnie kluczowy! Bez niego nie mamy hamowania przednim kołem za pomocą silnika oraz nie ma mrugania lampki STOP przy hamowaniu. Poza tym hulajka zwraca błąd, piszczy i nie pozwala wystartować.

- Doklejenie małego magnesu neodymowego na nowej klamce hydraulicznej do wzbudzania czujnika Halla."

http://tnijurl.com/9c87fa6b1f15/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się w ogóle bardzo fajnie czyta:

15 godzin temu, montana1 napisał:

To szybko przyspiesza,....

...Dociskanie klamki do końca to problem, bo na hulajnodze bardzo duży nacisk kładzie się na mocne trzymanie kierownicy., inaczej gleba, a przy prawie 30km/h bywa niebezpieczne.

 

2 godziny temu, montana1 napisał:

Małe kółka, wąski chwyt kierownicy. Puszczenie kiery jedną ręką to pewna gleba....

...Naciskając manetkę hamulca w pewnym dużym procencie ten chwyt nie jest taki pewny, a wyobraź sobie, że trafiasz w dziurę, których na polskich chodnikach jest masa, wtedy leżysz. 

tak Ci ludzie prędzej czy później zdominują statystyki izby przyjęć na chirurgii nie ma żadnych wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, może i nie. Wystarczy jak producent zadba o lepsze hamulce. 

Pomyśl, że nie wymyślono w rowerze niczego innego niż jakieś chińskie Vbreki i masz na tym zjeżdżać z Gubałówki ;)  , Góry Żar.

Będzie dobrze, hulajnogi dopiero raczkują, a jeśli chodzi o wybór to masz praktycznie jednego producenta, który jest i dostępny cenowo i jest dobry. 

Minie kilka lat i pojawią się nowi, a takie problemy jak moje pójdą w niepamięć. 

 

ps. teraz się dowiedziałem, że skok klamki na tym zacisku hybrydowym jest praktycznie taki sam, różnica jedynie w sile hamowania, jakości.

Jeśli już jesteśmy tak głęboko, to dopowiem, że (dowiedziałem się teraz) skrócony skok klamki hamulca tarczowego powoduje natychmiastowe wyłączanie hamowania silnikiem i tym samym odzysk energii spada. 

Wychodzi na to, że fabryki się nie poprawia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...