Skocz do zawartości

[Kaseta Sunshine] zakup z Chin


bogus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Drodzy Forumowicze,

Czy macie jakieś doświadczenia z kasetami Sunshine z Chin? Czy warto w to inwestować? Jeśli tak to jak ze zmianą przełożeń w porównaniu do kaset Shimano/Sram?

Interesuje mnie konkretnie wariant 11-42T 10 biegów. Cena w porównaniu np. z Shimanowskim HG500 to prawie 50% więc mamy niemal 2 kasety za jedną.

Link do Ali:
https://s.click.aliexpress.com/e/b69z31jw

Z góry dziękuję Wam za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, odnośnie zakupów na Ali, skoro RU gwiazdkują, to jest to warte zakupu. Oni są prze agenci, elektronikę rozbiorą w drobny mak i pomierzą co trzeba, mechaniczne części storturują zanim napiszę o niej. 

Sam następnym razem wezmę zamiast HG400 coś z Azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To rewelacja. Dziękuję za informację. Utwierdziliście mnie, że to będzie dobra inestycja.

A jak wygląda sytuacja z łańcuchami, możecie coś polecić z Chin tańszego niż w PL, ale dobrego? W temacie łańcucha na ten moment najbardziej jestem za KMC X10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Janu_sz napisał:

zamiast HG400 coś z Azji.

Powiem Ci, że jestem wstrząśnięty trwałością tej kasety ( in minus ). Założyłem nową, wraz z nowym hg93 i po 350 km były wyraźne ślady na koronkach.Po 650 km są na oko takie jak po 1500 na starej. ( po 1000 to na pewno ). Mogłem jednak dołożyć do NOS hg70 te 30-40 pln. Ale to wstępna analiza tej 9tkowej kasety. Wcześniej zawsze miałem kasety 8/9 sp z wyższych półek, ale starsze. Co z tego, że ta kaseta 11-32 jest lekka ( niewiele ponad 300 gr - 320 gr o ile dobrze pamiętam ). Sam spróbuję te z ali następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch kmc x10.73 to koszt 50-60zł. Warto szukać tańszego?

Swoją drogą nabyłem na próbę kmc z chin (x10 el glod). Jakies 80zl wyszedł. Blister jak w oryginale, wszystko na pierwszy rzut oka identyczne jak w oryginale (czcionki, kolorystyka itp.). Po bliższym przejrzeniu się na pudełku brak wzmianki o azotku tytanu. Ogniwa nie mają wybitego oznaczenia kmc (oryginał ma), jakieś takie niedorobione się wydają (każde odrobinę inne jakby ta prasa z matrycą do tłoczenia blaszek miała być zezłomowana wiele lat temu). Spinka nawet nie bardzo przypomina te z kmc. Po 2 dniach od macania złotko zaczęło czernieć ;) Właśnie kończę składać rower w którym ten łańcuch będzie mógł się wykazać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Przy okazji odnośnie łańcucha o którym wspominałem kilka postów wyżej... po 200 (słownie dwustu) km przymiar wpadał ze sporym luzem. Kaseta na dwóch koronkach miała problem z przyswojemniem nowego łańcucha ale jakoś się ułożyła. Dodatkowo możecie też poczytać o innym łańcuchu "kmc" jaki nabyłem z chin na wątku o zakupach z Ali...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...