Skocz do zawartości

[2000-2300] rower na wycieczki dla dziewczyny


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukam dla siebie roweru, który sprawdziłby się na weekendowych wycieczkach (takich czasem po 15 ale i 40-50 km jedna), taki któremu i wzniesienie nie straszne ale w budżecie do 2000 zł (no, 2300 jeżeli coś mnie przekona :-) ). Jeżdżę raczej po drogach, choć po lesie też bardzo lubię.

Pomóżcie, proszę.

Chodzi mi po głowie:

https://www.goride.pl/damskie-3/kross-lea-7-0-27-5-2018?from=also-viewed&campaign-id=9

https://www.goride.pl/damskie-4/merida-juliet-7-40-d-2018-odbior-osobisty?from=listing&campaign-id=15#ComparisonTable

Który z tych jest lepszy? A może polecacie jeszcze coś innego?

Do tej pory jeździłam na miejskim Romecie (Symfonia) ale im dłuższe wycieczki, tym bardziej doskwiera mi jego waga i gabaryty.

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie podpowiedzi :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na specyfikację to bliźniacze rowery . Nie jest to super sprzęt ale złe nie są . Do turystyki i rekreacji w zupełności wystarczą . Napęd 3x9 jest bardzo niemodny i bardzo uniwersalny . Moim zdaniem do powyższych zastosowań idealny . Ramy różnią się nieco geometrią i to powinno być głównym kryterium wyboru - dopasowanie i wygoda . Czyli rowery trzeba by przymierzyć i przejechać się .

Osobiście mam do czynienia z Krosem Lea na kołach 26" , właścicielka chwali , ja też jeździłem i stwierdzam że bardzo przyjemny , spokojny w prowadzeniu rower .

Waga ! Jeśli wierzyć specyfikacji to waga przemawia za krosem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, WaGiant napisał:

Patrząc na specyfikację to bliźniacze rowery . Nie jest to super sprzęt ale złe nie są . Do turystyki i rekreacji w zupełności wystarczą . Napęd 3x9 jest bardzo niemodny i bardzo uniwersalny . Moim zdaniem do powyższych zastosowań idealny . Ramy różnią się nieco geometrią i to powinno być głównym kryterium wyboru - dopasowanie i wygoda . Czyli rowery trzeba by przymierzyć i przejechać się .

Osobiście mam do czynienia z Krosem Lea na kołach 26" , właścicielka chwali , ja też jeździłem i stwierdzam że bardzo przyjemny , spokojny w prowadzeniu rower .

Waga ! Jeśli wierzyć specyfikacji to waga przemawia za krosem .

Dziękuję za odpowiedź, też zwróciłam uwagę na wagę (jak trzeba wsadzić rower na dach samochodu i bagażnik, każdy kilogram jest bezcenny). 

A ewentualnie coś jeszcze godnego uwagi w tym przedziale cenowym i do tych zastosowań, czy nie ma sensu już szukać i te są ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę to co zwykle . Idź do sklepu i zobacz co w ogóle jest dostępne w zakładanym budżecie . Rowery kupuje się w stacjonarnych . Chyba , że dokładnie wiemy co chcemy i znamy geo ramy . Dobrze dobrany rozmiar jest ważniejszy niż przerzutka lepsza  o klasę czy dwie .

Jeśli znajdziesz rower z napędem 3x8 to też będzie ok . Amor suntour XCM to już minimum żeby w ogóle działał . Oczywiście żadnej tylnej amortyzacji , nie w tym budżecie . W razie wątpliwości daj linki .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...