Skocz do zawartości

[Buty] SPD MTB na wąską stopę


Yacko

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam butów SPD MTB na wąską stopę - cena najlepiej do 600 zł. Jedyne jakie wydają się OK to NW Extreme XC Slim ale to już 800zł.

Może ktoś poleci coś tańszego na wąską stopę ?

Próbowałem już:

Force MTB Crystal, NW Rebel, NW Extreme XC, NW Scream Plus,  SIDI TRACE, SHIMANO XC-701.

Aktualnie jeżdżę w Shimano M089 i po mocniejszym dociągnięciu paskami jest OK, choć przód już lekko się marszczy, niemniej to najwygodniejsze buty jakie kiedykolwiek przymierzałem. Szukam jednak czegoś sztywniejszego, gdyż czasem lubię pojechać szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pdz napisał:

Ok, tylko sprawdź. Mam/miałem 5 par butów i tylko XC-9, są tak ścisłe, że w zasadzie nie dociągam zapięcia, tyle ile się samo wsunie, ewentualnie o jeden ząbek. Jak dociągnę mocniej, to gwarantowane drętwienie nogi.

A porównywałeś z którymikolwiek wymienionymi przeze mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji, chciałem kupić Sidi ale one mają inną numerację, mało sklepów ma kilka par aby przymierzyć, stąd ciągle Shimano. XC-51 były takie, że mogłem dociągać jak chciałem i nic, rozleciały się i teraz do pracy mam XC-7, te już są bardziej dopasowane i jak za mocno dociągnę (BOA) to noga drętwieje a w XC-9 jak pisałem wystarczy wcisnąć pasek w zatrzask (starsza wersja, bez BOA) i wystarczy, ewentualnie jeden ząbek, to też zależy od grubości skarpetki.

Zauważyłem taką zależność, im wyższy model, tym bardziej dopasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do MTB to nadal szukam, ale jeśli ktos potrzebuje szosowych na wąską stopę to z czystym sumieniem mogę polecić Specialized Audax - buty świetnie leżą na wąskiej stopie, są mega sztywne i lekkie. Rzepy wysokiej klasy, BOA na pasku bardzo fajnie dociąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...