Skocz do zawartości

[Rama HardTail] do jazdy w bikeparkach i trochę stuntu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam 14 lat 160cm wzrostu i ważę około 60kg

Nadeszła pora by złożyć/kupić używany poważny rower do nauki skakania (schody,dropy,chopki czasami wypady do bikeparków czy na różne inne trasy) Ma to być Hardtail coś w stylu Surge czy hornet 

Chciałbym poznać wasze propozycje ram lub ofert gotowych rowerów do tego typu zastosowań 

Budżet na cały rower to 4,5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, uzurpator napisał:

Masz w promieniu 100km jakiś bikepark? Jeżeli tak, to jaki?

Stosunkowo często jestem w górach i Np Bikepark Góra Żar albo trasy w okolicach Ustronia ale na co dzień mieszkam w okolicach Kielc i tam też są trasy w lesie czy np np jakieś spoty z dropami czy schodkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Galvatron napisał:

Szkopuł w tym, że widelec to podstawowa konstrukcja sprężynowa. Docelowo, a nawet od razu, trzeba by go wymienić na Aiona/Aurona/Duroluxa.

...bo inaczej będziesz jeździć do tyłu, krowy przestaną dawać mleko a kury przestaną się nieść. Mężowie porzucą żony i oddadzą się sodomii a PiS wygra wybory. Od razu zmień na Foxa Factory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeron to najprostsza możliwa konstrukcja: metalowa sprężyna + regulacja tłumienia powrotu.

Możliwości ustawienia pod siebie są w związku z tym raczej nikłe. Jak sprężyna będzie zbyt miękka/twarda, to trzeba będzie kombinować z jej wymianą. A tu pojawia się problem, bo np. Activia nie ma w sklepie sprężyn do Zerona.

Alternatywą byłby Primal z powietrznym Reconem, ale to na pewno nie jest widelec do DH - zbyt wiotki i delikatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, uzurpator napisał:

...bo inaczej będziesz jeździć do tyłu, krowy przestaną dawać mleko a kury przestaną się nieść. Mężowie porzucą żony i oddadzą się sodomii a PiS wygra wybory. Od razu zmień na Foxa Factory.

Dobra powiedzmy że kupiłbym Horneta to Np Marzo 66 albo Fox 32,34,36 był by dobrym wyborem (pewnie kupiłbym używany model któregoś z wyżej wymienionych

A moglibyście np podesłać ciekawe oferty używanych Hornetów bo na OLX jest cała masa cirkawych ofert ale nie wiem na które zwrócić uwagę a które olać 

No i najbardziej zależy mi żeby rama miała dobry rozmiar a nawet była mniejsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, FilipHt napisał:

Dobra powiedzmy że kupiłbym Horneta...

I koniec. Ustawiasz pod siebie jak się da. Zarzynasz tak, aby ludzie patrząc z boku zastanawiali się czy jesteś normalny. Nabierasz doświadczenia, wiesz co chcesz i kupujesz wtedy wypasa na wypasach.

Sprzęt nie robi zawodnika, a ten Hornet jest całkiem dobry.

Alternatywą zaś jest polowanie przez miesiąc/dwa/trzy na okazje i wyprzedaże i pewno byś fulla wyrwał zbierając części z różnych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skakania pewniejszy będzie zeron niż wspomniane aion czy auron. To widelce pod trail czyli dropy do 60cm. Poza tym bywają problemy z nagłą utratą ciśnienia (przy lądowaniu z wyższej wysokości właśnie). Odnośnie sprżyny stalowej i jej ustawiania pod siebie to przy tego typu zastosowaniach amortyzator nie jest po to żeby "wybierać liście" czy korzenie na leśnej ścieżce ale po to, żeby przejąć część energii przy lądowaniu, ma być pewny i dzięki temu bezpieczny. Całkiem sporo drogich konstrukcji dirtowych jest/było na sprężynach stalowych.

Durolux bedzie kosztował ze 2,5k a za tyle to można wybrzydzać w widelcach typowo do dirtu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle katalogowo (w praktyce mniej) kosztuje sprzęt, gdzie nie trzeba wybierać, czy widelec ma być pancerny, czy łatwy do ustawienia pod siebie: https://velo.pl/rowery/gorskie-sztywne/enduro-275/dartmoor/hornet-pro-0

W tej cenie można tez już szukać podstawowego fulla: https://velo.pl/rowery/gorskie-full-suspension/enduro-275-fsx/dartmoor/blackbird-intro-275

Niestety, kolarstwo grawitacyjne to drogi sport.

 

Ten Hornet na Zeronie to ogólnie nie jest zły rower, ale amortyzator sprężynowy budzi moje poważne wątpliwości:

1) Sprężyna może okazać się zbyt miękka/twarda, a nie wiadomo, czy da się łatwo załatwić inną,

2) W amortyzatorze powietrznym, w przeciwieństwie do sprężyniaka, da się ustawić progresję - im bardziej jest ugięty, tym trudniej ugiąć go dalej, co może się bardzo przydać przy skakaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/rower-dartmoor-primal-pro-s-ideal-enduro-trail-semi-fat-gwarancja-CID767-IDAH1MN.html#c0584bc1cd

 

spojrzałbym tu , mysle ze taki rower na wiele ci pozwoli ,twój rozmiar ,dobry amortyzator ,nowoczesne standardy i niewiele smigany ale to na słowo

 

https://www.olx.pl/oferta/rower-kross-dust-3-0-CID767-IDAEqUi.html#e25afab177

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że poszukam Horneta na Olx bo z tego co widziałem jest tam sporo ciekawych ofert z rockshoxami marzochi czy foxami na spoko osprzęcie 

Gdzieś nawet widziałem bez amortyxatora za 3k a za 1.5k można kupić już fajny widelec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem oferte na olx, w twoich rozmiarach głównie jakieś składaki z wcześniejszych roczników ,przeszacowane cenowo , tu masz fajne porownanie

https://www.1enduro.pl/test-dartmoor-hornet-primal-pro-2018

jestes lekkim zawodnikiem i nie zajedziesz ani primala ani dusta ,pozatym caly rosniesz za rok lub dwa bedzie potrzebna wieksza rama , wtedy kup sobie rame horneta i poprzekladaj dobre czesci ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 5000 bys sie zmiescił , owszem z hamulcami m6000 (w tym przedziale cenowym producenci ładuja i tak slabsze hamulce) , rama ns bikes eccentric jumbo ,amor fox 34 , kola dartmoora boost na obreczach  cruiser ,korba slx , naped 1x10 , kaseta 11-42 ,przezutka tylna deore m6000 . kierownicy i sztycy szukalbym wsrod uzywek ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...