Skocz do zawartości

[opony] Wymiana opon - kilka pytań


MateuszL

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zastanawiam się nad wymianą opon w swoim rowerze, aktualnie mam Maxxis Ardent 2,25 / 27,5 na mleku (fabrycznie). Zastanawiam się nad zmianą na węższe, tylko jaki rozmiar ? Kolejne pytanie czy po zmianie na węższe będzie mi się lżej jeździło na asfalcie, czy różnica będzie znikoma. Ostatnio więcej jeżdżę po asfalcie niż w terenie. Kolejna kwestia czy dalej bawić się w mleko czy założyć dętki ?  Jaki rozmiar byście polecili asfalt 70/30 lekki teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie żebym Cię namawiał, ale jak opona będzie lżejsza ( a na 99.9% będzie ), to tak naprawdę po przejściu na dętki, wagowo nic nie stracisz, a może nawet zyskasz ;)
PS
Sam korzystam z dętek do tej pory i w najbliższym czasie nie zanosi się na zmianę.
Właściwie moje problemy z dętkami polegały na ciągłej walce z nieszczęsnymi Prestami, a gumy łapałem przy dobiciach ( niskie ciśnienie ), na kolcach akacji i niefortunnie wbitym gwoździu...
Kilka kapci na kilkanaście tysięcy km to jednak raczej nie jest dużo, zwłaszcza, że jeżdżę w terenie ( chociaż może to miasto jest bardziej kapciotwórcze ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z przejściem na dętki. Całe życie na nich jeździłem i problemu nie było. Tylko teraz trzeba opony znaleźć odpowiednie i nie za ciężkie... Xking z detka będzie podobnej wagi do obecnego setu. Zaś Double Fighter III są cięższe. Chciałbym usłyszeć opinie na temat Xking a Double Fighter III. Chyba że macie jakieś inne propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...