Skocz do zawartości

[suport] Shimano czy Deone?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Okazało sie, że mam do wymiany wkład suportu w Kross Evado 5.0. Suport ma mieć parametry: mocowanie na kwadrat, 122,5x68mm, gwint angielski BSA. Znalażłem kilka pasujących typów: Shimano BB-UN26 (45 zł, dedykowany do mojej korby), BB-UN100 (29 zł) oraz De-one 122 mm (25 zł). Ostatnio sporo czytałem i słyszałem o pogorszeniu się jakości wyrobów Shimano, więc pytam co kupić. Marka De-one https://www.rowerzysta.pl/rowery_de_one.html, oczwysiście pewnie produkuje to jakiś Chińczyk albo firma z Tajwanu.

Co doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem obrońcą Shimano, bo mieli swoje wtopy, ale nie jestem też "hejterem".

Kolego @Kacperek12 proszę powiedz, jakiego znasz innego, dużego producenta z ogólnie dostępnymi produktami, który utrzymuje odpowiednią jakość każdego komponentu? Bo ja znam dwóch taki producentów ( jeden z nich to Shimano), z czego jeden w Polsce nie jest bardzo popularny. Cała reszta to karaluchy w porównaniu do dwóch monopolistów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, skom25 napisał:

No to Neco też synonimem super jakości nie jest.

Oryginalnie był tam włożony suport Suntour. Ale niewykluczone że dla tej firmy też Deco produkuje. Podobnie jak KMC łańcuchy dla Shimano

Dodam jeszcze, że strasznie uparte stary suport. Musiałem kłaść rower na boku, psikać smarem w aerozolu i po odczekaniu walić młotkiem w klucz aby miski (stalowe) dały się wykręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thomlodz napisał:

Podobnie jak KMC łańcuchy dla Shimano

Z tego co pamiętam, to jest to tylko częściowo prawda. Podobno niskie modele robi podwykonawca, ale są to tylko domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...