Skocz do zawartości
zakus

[Hamulec tylny] Tektro Btwin by tektro brake system - jak wyregulować zacisk klamki? ci

Rekomendowane odpowiedzi

zakus

Witam, posiadam hamulce hydrauliczne w btwinie rockrider 540 i mam problem w postaci zacisku klamki hamulcowej. Zaciska mi się ona aż do kierownicy. Czy da się coś z tym zrobić? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
safian

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zakus

Czy jest możliwe, że zapowietrzył się, gdy 3dni temu był odpowietrzany? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eazy

Tak. Może być gdzieś nieszczelny. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Mati
      Przez Gość Mati
      Hej wszystkim. :-)

Mam problem z nowymi (dopiero co kupionymi) hamulcami Avid BB7. W przednim zacisku zewnętrzny klocek nie odbija prawidłowo. Połowa tłoczka odbija, a druga połowa zostaje w miejscu. Powoduje to to, że ustawienie go tak, żeby nie szorował o tarcze jest niemożliwe - zawsze małą częścią zahacza. 
      Rozebrałem tłoczek, wyczyściłem, jeszcze raz nasmarowałem kulki i nic to nie pomogło. 
      Wygląda to tak jakby tłoczek miał za mało przestrzeni w otworze i szorował o niego. 
      Albo druga opcja, która przyszła mi do głowy - zewnętrzny tłoczek składa się z dwóch części - jedną wciska się w drugą i jest ona trzymana przez taki malutki metalowy pierścień (podobny do kółka od kluczy) - może ten pierścień zahacza i przez to tłoczek nie odbija prawidłowo? 

Macie jakieś pomysły jak to naprawić? Może delikatnie zeszlifować tłoczek żeby miał trochę więcej przestrzeni w otworze?

Nie chcę wysyłać na gwarancję ponieważ zajmie to bardzo dużo czasu i nie ma pewności, że naprawią to / wymienią. A mechaniczne hamulce mają to do siebie, że łatwiej jest je naprawić samemu niż hydrauliki. :-)

Pozdrawiam

• Michal_288
      Przez Michal_288
      Cześć jestem nowy (na forum i w rowerach) 
      chciałbym się zapytać jak się nazywa te mocowanie ponieważ szukałem w internecie i nic, i gdzie można kupić ( w nie każdym rowerowym jest)
      jak widać jest połamane na dole (nie pytajcie jak to połamałem bo ja tego nie połamałem)
      wielkie dzięki za odpowiedzi  

• Radoslaw85
      Przez Radoslaw85
      hey
      odpowietrzałem hamulec
      i mam problem
      skupiłem sie na większych tłoczkach i przegapiłem ze tylne mi sie zakleszczyły.
      jeden z tych mniejszych wypadł i pociekł płyn.

czy jest to do naprawy? czy wystarczy tylko włozyć ten klocek?

• bahamut24
      Przez bahamut24
      Witam
      Śmigam na rockrider 900 , hamulce tektro auriga , amorek manitou m30. Chcialbym wlozyc tarcze 180mm, plywajace, z kolorowym akcentem. Mój wybór
      Przód icestop BF
      https://www.akcesoria-rower.pl/icestop-tarcza-bf-180-mm-plywajaca-czarna-p-743.html
      Tył icestop BD
      https://www.akcesoria-rower.pl/icestop-tarcza-bd-180-mm-plywajaca-czarna-p-582.html

Czy będą pasowac? Czytalem ze jedne z nich są grubsze i montuje się na tył?
      Musze zalozyc tez adaptery, jakie? I ostatnie pytanie jakie klocki beda najlepsze?
      Dziękuje za pomoc.

• MatiZek
      Przez MatiZek
      Witam. Posiadam hamulce tarczowe hydrauliczne Tektro Disc HDC-300. Po około trzech latach użytkowania zacząłem wyczuwać lekki wyciek oleju spod prawej klamki, przez co siła hamowania była coraz słabsza. Z czasem i z lewej klamki zaczęło wyciekać. Raz z kolegą odpowietrzyliśmy i niby miało być w porządku, to jednak już następnego dnia powrócił wyciek. Pomyślałem, że być może poszła uszczelka lub coś innego, więc wybrałem się do serwisu. Tam dowiedziałem się, że trzeba wymienić klamki. Jak przyjadę do nich z nowymi klamkami, to mi je zamontują i odpowietrzą. Jednak nie mogę znaleźć w Internecie dokładnie takich samych klamek sprzedawanych oddzielnie.
      Rodzi się więc pytanie: Czy mogę kupić inne klamki, które będa kompatybilne z Tektro HDC-300? Jeśli tak, to które przykładowo mogą być?