Skocz do zawartości

[MTB jakie koło] wybór wielkości


tomilondyn

Rekomendowane odpowiedzi

stoję przed wyborem kupna roweru górskiego/przełajowego na rodzinne wypady na ścieżki drogi, górki....  będzie to zwykła budżetówka za nie całe 1800 zł. Wybór padł na Kross-a Hexagon 5.0, w sklepie sprzedawca proponował mi koło 29" , i teraz moje pytanie , nie za duże to 29"?  nie lepiej będzie się jeździć na 26" czy 27,5?, 29 to raczej typowo na drogi a czasami w las też pewnie wskoczę jak już będę właścicielem MTB :)

 

p.s

w padło mi jeszcze w oko BLACK EDITION 2 M KROSS , który jest lepszy ?

ostatnie lata to tylko szosa, a że dzieci podrosły trzeba wybrać rodzinne wypady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

26 cali to juz wymarły standard, nic ciekawego nie znajdziesz, a późniejsze modyfikacje też mogą być kłopotliwe.

Jeśli planujesz rodzinne wypady to ja brałbym pod uwagę tylko koła 29 cali, będą "lżej" się toczyły, a zwłaszcza przy rekreacyjnej jeździe nadrobią komfortem.

Koła 27,5 w mojej ocenie dzisiaj mają zastosowanie tylko jako koła do cięższych odmian kolarstwa lub jako wersje kół z tzw. plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rowery bardzo zbliżone. Za pierwszym przemawiają w mojej ocenie nieco lepsze hamulce, ale za to o klasę słabsza przerzutka z tyłu.

Ja wybrałbym 1 typ, o ile na nim lepiej się czujesz pod kątem pozycji i ergonomii. Który byś nie wziął będziesz tak samo zadowolony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...