Skocz do zawartości

[4000-6000] Rower fitness


Rekomendowane odpowiedzi

198 cm 105 kg wagi

Mysle o rowerze pod miasto, asfaltowe drogi roweroowe i normalny asfalt.

Budzet tak w okolicach 4000-6000. 

Aktualnie zastanawiam się nad canyon roadlite 8.0 SL. dobry wybór czy jednak szukać czegoś innego? jakies sugestie?

 

2 pytanie. Czy opony 30mm będą okej do takiej miejskiej jazdy, drogi rowerowe asfaltowe, krawężnik itd.

OD razu uprzedzam nie chce roweru z barankiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, danield929 napisał:

Mysle o rowerze pod miasto, asfaltowe drogi roweroowe i normalny asfalt

Tutaj masz linka do roweru fitness, takim jeżdżę już drugi rok. Mój jest z 2018r. Piasty na łożyskach maszynowych gdzie przy twojej wadze to pozytyw.

https://www.rowerowy.pl/giant-fastroad-adv-2-s-karcze-19.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zmieniać z opon 30 to na 35. U mnie stanęło na 32, bo po prostu interesujący mnie model nie był dostępny w 35. Poza tym ja dodatkowo zmieniałem z seryjnej opony drutowej na zwijaną. To czy 30 mm będzie dla Ciebie OK czy nie to już jest mocno indywidualna sprawa. To wypadkowa własnych preferencji, terenu po którym się jeździ, jak i konstrukcji samego roweru.

Jeszcze odnośnie Canyona Roadlite 8.0 SL to względem Roadlite 7.0 ma pewnie trochę lżejszą ramę z widelcem i lżejsze koła, ale już w kwestii samego napędu to nie wiem czy realnie odczujesz jakąkolwiek różnicę w działaniu pomiędzy Ultegrą, a 105. Po pierwsze oba rowery mają te same manetki, a po drugie nowa 105 jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...