Skocz do zawartości
  • 0
Gość Mati

Avid BB7 problem z tłoczkiem

Pytanie

Gość Mati

Hej wszystkim. :-)

Mam problem z nowymi (dopiero co kupionymi) hamulcami Avid BB7. W przednim zacisku zewnętrzny klocek nie odbija prawidłowo. Połowa tłoczka odbija, a druga połowa zostaje w miejscu. Powoduje to to, że ustawienie go tak, żeby nie szorował o tarcze jest niemożliwe - zawsze małą częścią zahacza. 

Rozebrałem tłoczek, wyczyściłem, jeszcze raz nasmarowałem kulki i nic to nie pomogło. 
Wygląda to tak jakby tłoczek miał za mało przestrzeni w otworze i szorował o niego. 
Albo druga opcja, która przyszła mi do głowy - zewnętrzny tłoczek składa się z dwóch części - jedną wciska się w drugą i jest ona trzymana przez taki malutki metalowy pierścień (podobny do kółka od kluczy) - może ten pierścień zahacza i przez to tłoczek nie odbija prawidłowo? 

Macie jakieś pomysły jak to naprawić? Może delikatnie zeszlifować tłoczek żeby miał trochę więcej przestrzeni w otworze?

Nie chcę wysyłać na gwarancję ponieważ zajmie to bardzo dużo czasu i nie ma pewności, że naprawią to / wymienią. A mechaniczne hamulce mają to do siebie, że łatwiej jest je naprawić samemu niż hydrauliki. :-)

Pozdrawiam

6ad461fe652d.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• zakus
      Przez zakus
      Witam, posiadam hamulce hydrauliczne w btwinie rockrider 540 i mam problem w postaci zacisku klamki hamulcowej. Zaciska mi się ona aż do kierownicy. Czy da się coś z tym zrobić? 
    • Michal_288
      Przez Michal_288
      Cześć jestem nowy (na forum i w rowerach) 
      chciałbym się zapytać jak się nazywa te mocowanie ponieważ szukałem w internecie i nic, i gdzie można kupić ( w nie każdym rowerowym jest)
      jak widać jest połamane na dole (nie pytajcie jak to połamałem bo ja tego nie połamałem)
      wielkie dzięki za odpowiedzi  

• Radoslaw85
      Przez Radoslaw85
      hey
      odpowietrzałem hamulec
      i mam problem
      skupiłem sie na większych tłoczkach i przegapiłem ze tylne mi sie zakleszczyły.
      jeden z tych mniejszych wypadł i pociekł płyn.

czy jest to do naprawy? czy wystarczy tylko włozyć ten klocek?

• Poochaty
      Przez Poochaty
      Panowie mam zestaw hamulców slx. mocowanie PM, w ramie i amortyzatorze też. Z przodu tarcza 180, z tyłu 160. Teraz pytanie. Adapter na przód na 180 dostanę wszędzie, na tył nie znalazłem. Czy dobrze mi kołata, że 180 na przód będzie działał jako adapter 160 na tył? I drugie pytanie: Czy adaptery magury będą pasowały do mocowania shimano? Bo przykręcić się da, ciekaw jestem tylko, czy wymiar jest ten sam i zacisk siądzie na odpowiedniej głębokości na tarczy, bo jeśli nie to nie będę kombinował i kupię shimano...
    • Wirtix
      Przez Wirtix
      Czy fo zacisku hamulca shimano br-m15 bedzie pasowac klamka xt/slx/deore. Chodzi mi o zamontowanie krótkiej klamki do zacisku br-m15 bo tam jest dluga co mi przeszkadza. Prosze o szybką odp ;)