Skocz do zawartości
  • 0

Avid BB7 problem z tłoczkiem


Gość Mati

Pytanie

Hej wszystkim. :-)

Mam problem z nowymi (dopiero co kupionymi) hamulcami Avid BB7. W przednim zacisku zewnętrzny klocek nie odbija prawidłowo. Połowa tłoczka odbija, a druga połowa zostaje w miejscu. Powoduje to to, że ustawienie go tak, żeby nie szorował o tarcze jest niemożliwe - zawsze małą częścią zahacza. 

Rozebrałem tłoczek, wyczyściłem, jeszcze raz nasmarowałem kulki i nic to nie pomogło. 
Wygląda to tak jakby tłoczek miał za mało przestrzeni w otworze i szorował o niego. 
Albo druga opcja, która przyszła mi do głowy - zewnętrzny tłoczek składa się z dwóch części - jedną wciska się w drugą i jest ona trzymana przez taki malutki metalowy pierścień (podobny do kółka od kluczy) - może ten pierścień zahacza i przez to tłoczek nie odbija prawidłowo? 

Macie jakieś pomysły jak to naprawić? Może delikatnie zeszlifować tłoczek żeby miał trochę więcej przestrzeni w otworze?

Nie chcę wysyłać na gwarancję ponieważ zajmie to bardzo dużo czasu i nie ma pewności, że naprawią to / wymienią. A mechaniczne hamulce mają to do siebie, że łatwiej jest je naprawić samemu niż hydrauliki. :-)

Pozdrawiam

6ad461fe652d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...