Skocz do zawartości
Bartekk.

[Rama] Na bikes clash

Rekomendowane odpowiedzi

Bartekk.

Chce złożyć swój rower do mtb/dirt/street

Jestem nowicjuszem więc nwm jak dobierać amortyzatory do ram i jak np sparwdzac czy będą pasowaly

Wybrałem ramę ns bikes Clash (https://rowerowy.com/mtb/czesci/ramy/enduro-all-mountain/prod/ns-clash-frame-18)

Potrzebuje amortyzat od rocka shoxa do około 900zl który będzie oczywiście pasował

Kierownicy ,siodełka, hamulców  łańcucha  i ogólnie wszystkich potrzebnych rzeczy  powinniście wiedzieć o co chodzi.

Z góry dziękuję

Edytowane przez Bartekk.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25
Teraz, Bartekk. napisał:

Potrzebuje amortyzat od rocka shoxa do około 900zl który będzie oczywiście pasował

Nie da rady, nawet z używką może być ciężko.

No i jak zwykle ta sama porada. Nie masz pojęcia co robisz, kup gotowy rower.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dykciarz

W takiej kasie szukałbym jakiegoś bombera 66 :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bartekk.
4 godziny temu, skom25 napisał:

Nie da rady, nawet z używką może być ciężko.

No i jak zwykle ta sama porada. Nie masz pojęcia co robisz, kup gotowy rower.

Patrzyłem na rockshoxy i widziałem że niektóre chodzą po ~500zl. ~700, ~ 900 

Na stronach rowerowych. Co prawda nwm czy pasujące do tej ramy ale są.

Screenshot_2019-07-20-16-43-29-632_com.android.chrome.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

To są amortyzatory do jazdy po bułki...

Nie wiesz czy pasuje, a w specyfikacji ramy masz jasno napisane jakiego skoku powinieneś szukać. Nawet na screenie który wkleiłeś, widać że to co innego.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Pawel20044
      Przez Pawel20044
      Witam ostatnio kupiłem rower a mianowicie dartmoora primala, jeździłem nim wczoraj i dzisiaj a tu nagle zobaczyłem to. Nie co się stało nie wiem czy to ja zrobiłem ale nie skakałem czy to będzie przeszkadzało i czy jest możliwość że pęknie mi rama całkowicie. Oddawać go do sprzedawcy? Czy jeździć tym bo się nic nie stanie? 

• Gość Michał
      Przez Gość Michał
      Dzień dobry,
      Proszę o pomoc w ocenie tego konkretnego roweru;
      https://www.olx.pl/oferta/giant-crs-2-0-sport-series-CID767-IDpBNsW.html
      Jestem po rozmowie ze sprzedawcą, to handlarz używanymi rowerami - można zobaczyć jego ofertę na olx. Z racji tego, że mieszka w mojej okolicy zaoferował przywiezienie roweru do mnie abym przez kilka dni sprawdził, czy mi odpowiada. W cenie proponuje także przegląd zerowy w: https://pl-pl.facebook.com/SportAtelierPL. (raczej uczciwe podchodzi do sprawy)
      Według sprzedawcy rower pochodzi od kolegi pracującego w Wielkiej Brytanii, skąd ściąga je na nasz rynek. Moje poszukiwania, co do modelu, doprowadziły mnie do https://www.thebikelist.co.uk/giant/crs-bikes, z czego wnioskuje, że baranek i niektóre rzeczy z osprzętu otrzymał on dzięki byłemu właścicielowi znającemu się nieco na przeróbkach.
      Zapoznałem się z poradnikami co robić przy kupnie używanego jednośladu, ale nie jestem pewien co do rozmiaru ramy. Właściciel pisze 48cm (19" ?- mówi że jest mały), czy przy 173 cm wzrostu i +- 80 cm przekroku będzie nadzieja na dopasowanie?
      Przechodząc do meritum, co sądzicie o tym rowerze, biorąc pod uwagę cenę 550 PLN (na razie) to dobra okazja?
      Więcej napiszę, gdy rower do mnie dotrze.
       Dziękuję i pozdrawiam!

• mocarny
      Przez mocarny
      Hej ludziska
      Jak to jest z tym przekrokiem. Szukam hardtaila - rower górski. Mam 173cm, w nodze po wewętrznej stronie z 78cm. Szukam 29'er z małym przekrokiem by jajca były bezpieczne. Siedziałem na meridzie bignine 100(M), gdzie przekrok to 72,7cm. A nadal mi jajca dotykają ramy. Czy powinienem mieć paro centrymetrowy odstęp od jajec, czy nie patrzeć na to zbyt mocno? Tu widziałem podzielone zdania, że muszę mieć odstęp a inni że byle nie wiszę za mocno na ramie bo i tak jak padnę to nie ma różnicy. Według kalkulatora meridy powinienem mieć M'ke, S'ka ponoć zdecydowanie za mała będzie na mnie(słowa sprzedawcy, że bym jak na komunijnym rowerze wyglądał, a S'ke by proponował komuś około 165cm wzrostu). Oglądam geometrie rożnych marek na necie ... rozmiary M/S z Cube na 27,5 kołach, a tam jest większy przekrok niż na tym 29erce z Meridy...
      Tak samo canondale hard taile na kołach 27,5 mają większy przekrok.
      Człowiek z tego wszystkiego nie wie jaki rower kupić... jeszcze co jeden sprzedawca to ci inne morały gada. Jedni twierdzą że jedyny prawilny rozmiar kół to 29'er. Jeden z kolei gadał ze za mały wzrost mam na 29'er. Człowiek dostaje la w głowie i nie wie co kupić i czego szukać.
      Jakieś praktyczne rady? 
    • Polassar
      Przez Polassar
      Cześć, 
      Zamówiłem 2 nowe hamulce Magura MT5 (już zalane i odpowietrzone) , przy montażu szybko okazało się, że jest problem gdyż bez względu na to jakbym nie gimnastykował się z ułożeniem zacisku na adapterze to klocki trą o tarczę. Hamulec ustawiałem zgodnie ze sztuką czyli trzymając za klamkę z poluzowanymi śrubami adaptera (przód).

Mój zestaw to:
      Widelec: Rock Shox Pike DJ (standard PM)
      Tarcza: Tarcza hamulcowa MAGURA STORM HC 180mm 6 śrub IS
      Adapter: Shimano - PM/PM 180mm SM-MA-F180P/P
      Generalnie gołym okiem widać i czuć, że zacisk nawet w stanie spoczynku wchodzi na tarcze z lekkim oporem, tak jakby tłoczki po jednej ze stron były za bardzo wysunięte. Nie udało mi się nawet zdjąć tych magnetycznych klocków gdyż ewidentnie jest za mało wolnej przestrzeni aby te zagięte blaszki mogły przejść przez szczellinę. Probowałem ze swoją starą tarczą Avid Centerline UCI 180 ale efekt ten sam. Czym to może być spowodowane? Zbyt dużą ilością oleju? Zapowietrzeniem? W drugim hamulcu widzę, że jest ta sama historia więc nawet nie próbowałem go zakładać.

Nadmienię, że założenie swojego poprzedniego hebla Sram Level ST trwało tylko chwilę i odbyło się bez żadnego problemu. 
      Z góry dziękuję za pomoc.  
    • Kruk_Szaj
      Przez Kruk_Szaj
      Witam serdecznie.
      Poszukuje ramy o specyfikacjach:
      -Rama Full suspension
      -rozmiar koła 26-27,5 cala koło
      -rozmiar ramy - 19-21 L'ka
      -Główka Tapered
      -Materiał Carbon lub Alu
      -Skok ramy - 80 do 110 mm typowe XC
      -Stan nowy, leżak magazynowy, zdjęty z nowego roweru, używka w super stanie.
      -Oś 142x12
      -Cena - do uzgodnienia  
      Kontakt PW, mail (wandet55@wp.pl) lub telefonicznie 511-545-622
      Dziękuje za zainteresowanie się moim wpisem.