Skocz do zawartości
Bartekk.

[Rama] Na bikes clash

Rekomendowane odpowiedzi

Bartekk.
Napisano (edytowane)

Chce złożyć swój rower do mtb/dirt/street

Jestem nowicjuszem więc nwm jak dobierać amortyzatory do ram i jak np sparwdzac czy będą pasowaly

Wybrałem ramę ns bikes Clash (https://rowerowy.com/mtb/czesci/ramy/enduro-all-mountain/prod/ns-clash-frame-18)

Potrzebuje amortyzat od rocka shoxa do około 900zl który będzie oczywiście pasował

Kierownicy ,siodełka, hamulców  łańcucha  i ogólnie wszystkich potrzebnych rzeczy  powinniście wiedzieć o co chodzi.

Z góry dziękuję

Edytowane przez Bartekk.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25
Teraz, Bartekk. napisał:

Potrzebuje amortyzat od rocka shoxa do około 900zl który będzie oczywiście pasował

Nie da rady, nawet z używką może być ciężko.

No i jak zwykle ta sama porada. Nie masz pojęcia co robisz, kup gotowy rower.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dykciarz

W takiej kasie szukałbym jakiegoś bombera 66 :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bartekk.
4 godziny temu, skom25 napisał:

Nie da rady, nawet z używką może być ciężko.

No i jak zwykle ta sama porada. Nie masz pojęcia co robisz, kup gotowy rower.

Patrzyłem na rockshoxy i widziałem że niektóre chodzą po ~500zl. ~700, ~ 900 

Na stronach rowerowych. Co prawda nwm czy pasujące do tej ramy ale są.

Screenshot_2019-07-20-16-43-29-632_com.android.chrome.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

To są amortyzatory do jazdy po bułki...

Nie wiesz czy pasuje, a w specyfikacji ramy masz jasno napisane jakiego skoku powinieneś szukać. Nawet na screenie który wkleiłeś, widać że to co innego.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Hexazgon
      Przez Hexazgon
      Witam mam pytanie ponieważ mam zamiar wymienić amortyzator w moim rowerze chce się upewnić ile skoku mogę wstawić aby rama nie pękła rower to kross hexagon 5.0 na kołach 29 aktualnie stoi na oryginalnym amortyzatorze (jeżeli macie jakieś propozycje podrzucajcie link w odpowiedzi)

• altControl
      Przez altControl
      Siemano wszystkim.
      Problem1: luz na laczeniu rama <--->  tylni widelec(dolna strona)
      Problem2: gdzie znalezc czesci do wymiany??
      Niby czesci sa w zestawie "out of bound bearings kit #3", ale jest niedostepny. Jesli ktos mial z podobnym przypadkiem do czynienia to prosze o pomoc.
      Czy moze da sie gdzies dorobic czesci??
      Dodaje zdjecie na orientacji, gdzie wystepuja luzy.

• mazaq
      Przez mazaq
      Witam
      Proszę o poradę dotyczącą wymiany ramy. Przez 3 lata miałem Krossa Hexagona na kołach 26 cali o rozmiarze 23 cale (wzrost 194cm, waga ponad 100). Niestety pękła rama ponad spawem na rurze podsiodłowej. Zaspawałem, ale znów po miesiącu zaczyna pękać. Już mikropęknięcia powstają jak się przyjrzeć a przede wszystkim słychać charakterystyczne strzelania.
      Wiem, że wypadałoby teraz wymienić na koła 29 itp itd, ale nie będzie to opłacalny krok. Podczas użytkowania roweru wymieniłem koła, widelec, cały napęd, nie zostawiając z oryginału zbyt wiele. I szkoda tych inwestycji. Szukam zatem ramy MTB pod zwykłą rurę sterową (nie tapered), fajnie jakby pod sztycę 27mm, rozmiar pod mój wzrost, hamulce tarczowe, mocowanie koła zwykłe. Raczej wolę pozycję pochyloną. Gdzie czegoś takiego szukać w obecnych czasach? Ktoś to produkuje jeszcze czy używki ?
    • Kanister
      Przez Kanister
      Witam,
      Szukam ramy HT na koło 26" w rozmiarze L. Interesuje mnie Cotic Soul, Cotic BFe, On-One 456 lub coś podobnego pod widelec 120mm w dobrym stanie.
      Pozdrawiam,
    • Morquand
      Przez Morquand
      Witam.
      Planuje zakup roweru do jazdy rekreacyjnej po szosie i lesie.  na swoim starym rowerze (już pełnoletnim )średnio robię po 30 km trasy, więc chcę kupić coś nowego by móc zwiększyć dystans
      184 cm wzrostu, 108 kg
      znalazłem Mustanga M3 rama 21'  za 1800 zł nowy w salonie.  https://m.romet.pl/Rower,MUSTANG_M3,10,748,749,14925,2019.html
      Jak sądzicie czy to dobry wybór czy coś lepszego w podobnej cenie można znaleźć jeszcze?
      Proszę o poradę.