Skocz do zawartości

[Kupno roweru MTB] dla dziewczyny


plosaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałem kupić dla dziewczyny rower MTB. Ma 164 cm wzrostu. Rower i tak najpierw chciałbym przymierzyć ale kompletnie nie wiem gdzie szukać i czego :) Mojego kupowałem 10 lat temu i tylko wymieniam pojedyncze elementy. 

Budżet ~ 2 000 zł. Jazda w terenie ale zdecydowanie nastawiona na podziwianie natury a nie agresywne przejazdy.

Rowery z Decathlonu są warte zachodu? 

Zastanawiałem się też na używanymi w jakimś dobrym sklepie, słyszałem że często ludzie oddają po roku czy dwóch bo chcą mieć nową wersję swojego. 

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, plosaczek napisał:

Rowery z Decathlonu są warte zachodu? 

Tak, jeżeli nie masz bardzo wysokich wymagań. Ewentualnie szukaj po sklepach, czasami można dostać bardzo dobry rabat. Tyle że niestety rowery na taki wzrost nie są zbyt popularnym towarem.

49 minut temu, plosaczek napisał:

Zastanawiałem się też na używanymi w jakimś dobrym sklepie, słyszałem że często ludzie oddają po roku czy dwóch bo chcą mieć nową wersję swojego.

Powiem krótko. Jak nie masz pojęcia co w trawie piszczy, to używane nie są dla Ciebie. Bardzo łatwo utopić pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy obejrzeć ten model w rozmiarze s. Klik Rama pasuje. Sam rower też wydaje się spoko. Pokazywali nam jeszcze model za 1399 z tą samą ramą ale osprzęt wydawał mi się jakiś "dziadowski" W tym są Altusy, przy 60 kg i powiedzmy 400 km w roku chyba wystarczą? U siebie mam same Deory i SLX, zgaduje że różnica to precyzja ale takie Altusy trzeba częściej regulować? Po dwóch dniach jazdy mogą się nagle rozjechać? 

Ogólnie jest wart tych pieniędzy, czy da się coś lepszego znaleźć? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, plosaczek napisał:

przy 60 kg i powiedzmy 400 km w roku chyba wystarczą?

To nie jest przebieg przy którym trzeba się zastanawiać nad wytrzymałością roweru.

26 minut temu, plosaczek napisał:

Altusy trzeba częściej regulować? Po dwóch dniach jazdy mogą się nagle rozjechać? 

Nie, ustawisz raz i zapominasz na dłuższy czas.

W szosie mam Claris, czyli szosowy odpowiednik Altus. Od początku sezonu nie dotykam regulacji, a zrobiłem jakieś 1000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...