Skocz do zawartości

[Bydgoszcz] Trasy godne polecenia


ownatorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mało osób tutaj się wypowiada na temat tras rowerowych w Bydgoszczy ,a użytkowników coraz więcej na drogach.

Czy coś polecacie w granicach 50km-70km w dwie strony?

Co warto zobaczyć po drodze ? 

Niestety miasto staje się coraz bardziej ciasne i przez te lata już wszystko chyba odwiedziliśmy :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ownatorek,

Szosa, czy bardziej lasy?

Jak lasy, to mam kilka sprawdzonych kierunków:

  1. Koronowo, albo dalej dookoła Zalewu
  2. Puszcza Bydgoska - tu możliwości jest sporo
  3. Zamek Bierzgłowski - można pojechać stamtąd dalej do Torunia
  4. Chełmno - tu głównie szosa, ale udało mi się wyznaczyć trasę bardziej pod MTB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rafu napisał:

@ownatorek,

Szosa, czy bardziej lasy?

Jak lasy, to mam kilka sprawdzonych kierunków:

  1. Koronowo, albo dalej dookoła Zalewu
  2. Puszcza Bydgoska - tu możliwości jest sporo
  3. Zamek Bierzgłowski - można pojechać stamtąd dalej do Torunia
  4. Chełmno - tu głównie szosa, ale udało mi się wyznaczyć trasę bardziej pod MTB.

a masz jakieś ślady ,żebym mógł sobie podpatrzyć trasę?  Najbardziej interesuje Zamek Bierzgłowski oraz Chełmno ale pod MTB.

Puszcza Bydgoska w 90% ogarnięta . Koronowo jakoś te strony mi nie leżą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyrzysk i trasa marotonu gogoli. można zrobić na 50km 1500m w górę bez problemu. Kultowe miejsce. Dosłownie.

Najlepsza trasa pod mtb w Bydgoszczy to pojechać do Samociążka singlami wzdłuż Brdy, chociaż obecnie to dość utrudnione i nad Zalewem Koronowskim pętla, częściowo singlami aż do Piła - Młyn. Na setki różnych wariacji. Jeżdżenia na 20 weekendów i jeszcze wszystkiego się nie zobaczy. Po drodze dziesiątki jezior do objechania, cypli itp.

Puszcza Bydgoska ma 60km długości 20km szerokości. Założę się, że nie przejechałeś nawet 1% dróg i większości gór nie zaliczyłeś, nawet tych najbliższych.

Puszcza Szubińska, między Białymi Błotami, a Miedzyniem. Dziesiątki km singli i górek tuż pod nosem.

Góry Jabłonowskie i najwyższy szczyt w tamtej okolicy. Fajne miejsce.

 

P3172929-1024x768.jpg

 

Tutaj masz fotę z jedynej przeprawy w lesie podczas objazdu zalewu. Daleko za Sokole Kuźnicą.

Z miejsc dalszych to Kaszuby i Bory Tucholskie. Jeżdżenia na 2 życia.

Warto też zaliczyć najwyższy szczyt kujawsko-pomorskiego, czy Czarną Górę. Trasa nie na mtb, ale i tak warto pojechać.

IMG_20180821_071914-768x576.jpg

Szutry przed Mąkowarskiem. Chyba jedne z niewielu w Polsce prawdziwych szutrów.

IMG_20180909_095804-768x576.jpg

W stronę źródeł Brdy. Zapora w Mylofie. Jadąc wzdłuż Brdy nie można się pomylić, co do widoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...