Skocz do zawartości

[zmiana roweru] Mam "MTB" 26 cali, czy zmieniać na cross


bortas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie: nie wiem w który dział wrzucić ten temat.

od 7 lat jeżdżę na najtańszym rowerze Kross (Hexagon V2), a właściwie została już tylko rama i siodełko z oryginału. Przystosowałem ten rower do jazdy po mojej okolicy (60% asfalt, kostki, płyty i 40% polne drogi, ścieżki leśne, szutrowe). Jeżdżę na oponach Kenda k838. Moje dystanse to max 60 km.

No i mam ostatnio takie dylematy, czy wymienić rower na coś z większym kołem? Cross, trekking, czy też może gravel? Na obecnym rowerze jeździ mi się całkiem przyjemnie, ale może jednak większe koło oznacza większy komfort? Jeśli ktoś przesiadał się z podobnego rozwiązania jak moje obecne na jeden z tych 3ch wymienionych rodzajów rowerów to proszę o informację, czy warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bortas napisał:

Przystosowałem ten rower do jazdy po mojej okolicy

 

33 minuty temu, bortas napisał:

Na obecnym rowerze jeździ mi się całkiem przyjemnie

Lepsze jest wrogiem dobrego, ale jeśli chcesz to zmieniaj, kto ci zabroni.

33 minuty temu, bortas napisał:

ale może jednak większe koło oznacza większy komfort?

Komfort daje głównie balon opony. Jak masz 26 x2,2 cala to średnica taka jak 28x1,4 cala a komfort lepszy.

33 minuty temu, bortas napisał:

Cross, trekking, czy też może gravel?

 

36 minut temu, bortas napisał:

(60% asfalt, kostki, płyty i 40% polne drogi, ścieżki leśne, szutrowe).

Może będzie lepiej na gravelu na szosie, ale w terenie raczejj nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się po 10 latach jeżdżenia na 26" Levelu A6 na gravela właśnie. Z tym, że dla mnie priorytetem była prędkość i lekkość jej uzyskiwania/utrzymywania. Co do komfortu to na oponach 35-38c nie zauważam żeby spadł (przynajmniej na typach nawierzchni, które wymieniasz), a ze względu na większe koło pewne przeszkody pokonuje się łatwiej.  Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...