Skocz do zawartości

[Avid Elixir3] Wycieka płyn w tylnym hamulcu


bereal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj postanowiłem troche poluzować zacisk klocków bo obcierały o tarcze Odkreciłem śrube zaznaczoną na zdjeciu na czerwono (zdjecie pogladowe nie moje) nacisnałem klamke później ją zakręciłem mocno i teraz tam gdzie zaznaczone na niebiesko wycieka płyn mimo że hamulec zakręcony mocno jak to możliwe ? Teraz klamka jest miekka dochodzi do samej kierownicy Póki co tylny uniesprawniłem :/ Pomóżcie bo z samym przednim ciezko

pobrany plik.jpg

Edytowane przez bereal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się instrukcji nie przeczyta dokładnie...

Rozkręciłeś zacisk zamiast poluzować go na mocowaniu. Teraz jest rozszczelniony, bo pewnie jak nacisnąłeś to wypchnąłeś uszczelkę. Spuścić płyn, rozebrać i złożyć z nową uszczelką, aczkolwiek może wystarczy złożyć to poprawnie.

Naprawdę nie zauważyłeś, że zacisk do ramy mocują te śruby po bokach?:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mi zaciski do ramy ? Jak ja chciałem poluzować klocki bo mi tarły o  tarcze, mam tyle rzeczy na głowie na wczoraj do roboty ze przyznaje ze zrobiłem to na predce mówie a ciul najwyzej wykopie go złoma przez balkon Swoją drogą to czy tarcza moze sie skrzywić ? Bo moja krzywo chodzi z tego co widze , nie wiem czy nierównomierny zacisk klocków ja skrzywił czy co... I rozumiem ze w zwiazku z tym tarcze musze wymienić bo nie da sie jej "wyklepać" ? I skad ja wezme taka nowa uszczelke

Edytowane przez bereal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarniam ogarniam To wy mi kazecie odkrecac jakies sruby mocujace do ramy caly hamulec tylko po co jak ja chcialem poluzować na zacisku klocki z tarczą ? Pomysl dopiero pisz komus ze nie ogarnia , rozkreciłem, uszczelka była wyciagnieta moze zle wlozona i scisnieta przez co krzywo weszla i sie spłaszczyła, wyszła spoza rowku , i mozliwe ze juz tak zrobił pseudo serwisant ktory naprawial mi juz te hamulce za 150zł za pare, teraz gdzie kupic taka mała oszczelke ? pewnie w sklepie u tego pseudo serwisanta nie bedzie, on jedynie ma sklep zagracony starymi rowerami i kartonami z dentkami na sprzedaz Teraz ide szukać po ile sa zestawy regeneracyjne lub zmontuje taki sam po kosztach i kupie płyn dot w motoryzacyjnym i spróbuje sam uratować ten hamulec Zamiast znów temu partaczowi płacić 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak samemu rozszczelnić hamulec i zrzucić winę na serwisanta.

Tłumaczą Ci chłopaki wyżej, że aby ustawić prawidłowo hamulec, trzeba poluzować go na mocowaniu do ramy. Nie ma czegoś takiego jak regulacja odległości klocka od tarczy ( no chyba, że wyjmiesz klocek i zeszlifujesz go na papierze ściernym, to wyregulujesz odległość, ale tylko w jedną stronę ;) )

P.s. Rozkręc zacisk, wytrzyj do sucha, nałóż prawidłowo uszczelki i skręć. 5 minut roboty.

P.s. Elixiry mają to do siebie, że mają małe pole manewru w odległości okładzina-tarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Loel napisał:

płyn dot nie nadaje się do hamulca w rowerze

Akurat do tych leje się DOT. Nie mieszaj jak nie masz pojęcia.

Położenie klocków reguluję się właśnie śrubami montażowymi zacisku. Przeczytałbyś łaskawie instrukcję, a nie rzucał się do ludzi,którzy chcą cokolwiek pomóc. Luzuję się śruby, zaciska klamkę i dokręca śruby, a jak to nie pomoże to można próbować na oko i nic więcej przy hydraulice nie poradzisz. Uszczelka widocznie siedziała dobrze skoro wcześniej nie ciekło, a po "ingerencji" cieknie.

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...