Skocz do zawartości

[5000] Pomoc w wyborze. Miasto, asfaltowe drogi rowerowe, asfalt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Moje wymiary - 198cm/109kg (zbijam do 98~ aktualnie :D) 

Aktualnie śmigam na crossie od northeca trasy po 50km. Trasy moje składają sie głównie asfaltowej drogi rowerowej, troche zwykły asfalt i minimalnie kostka.

Zamierzam kupić nowy rower pod podobne trasy, z tego co sie naczytałem to chyba najlepiej będzie pasował rower typu fitness? Canyon roadlite lub cube sl road? Jakieś inne modele lub jednak inny typ roweru będzie lepiej pasował?

Co do ceny biorę pod uwagę też ewentualne obniżki na koniec sezonu, jak i starsze modele, lecz nówki. 

 

Z góry dzięki za pomoc :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą widocznością to jakieś banialuki totalne.  Idź do sklepu i się przejedź. Albo się zakochasz albo znienawidzisz. Ale widoczność gorszą to chyba mają Ci co nigdy nie pojeździli a jak wsiedli to mieli pełne gacie i nic poza swoim strachem nie widzieli A gravel po to, że w mieście masz ddrki z setkami krawężników kostek i płytek więc ciut szersza opona nie zaszkodzi.  Poza tym to też mniej agresywna geometria niż na szosach więc jest wygodniej.  No i masz mocowania pod bagażnik jak byś chciał sakwy załozyć. Pomijam, że w mieście czasem drogi remontują i wtedy masz gravel ;)   Zaobacz jakie to ma opony a oni kłamią w spec. że 32 bo ja mam 30...   Ale fakt jest że na tym wszystko przejedziesz włącznie z kamerdolcami do podbudowy drogi .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gravele to tak szeroka kategoria, że na rynku znajdziesz rowery zarówno z geometrią prosto z rowerów szosowych i przełajowych, jak i te bardziej turystyczne. Mocowania pod bagażnik też nie są regułą, podobnie jak szerokość zamontowanych opon.

Podstawowa kwestia to czy polubisz się z barankiem. Do miasta nie jest to idealny wybór, co nie znaczy że się nie da z tym sprawnie jeździć. No i też podbija cenę, klamkomanetki są droższe niż osprzęt pod prostą kierownicę. 

Z drugiej strony jeśli stwierdzisz, że baranek jest super a nie planujesz w ogóle zjeżdżać z nieutwardzonych dróg, to zaraz okaże się, że lepszym wyborem będzie po prostu szosa typu endurance z oponami 28-32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...