Skocz do zawartości

[amortyzator] Rock Shox Reba RL Dual Air - prośba o pomoc w ustaleniu rocznika


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Kupiłem używana Rebe RL Dual Air 100mm i chciałem zrobic serwis, ale nie moge ustalić rocznika. Na goleni jest nalepka Motion Control (chyba chodzi o tłumik?), a nr seryjny jest pokazany na zdjeciu.

Próbowalem po nr zidentyfikować rocznik, ale na stronce SRAMa wyszukiwarka nie daje wyniku.

Czy ktoś jest ogarniety w temacie i potrafi pomóc? 

Rzecz w tym, ze nie wiem ile ml oleju wlać, a znając rocznik łatwiej się dowiem.

Bede wdzięczny za wszelkie wskazowki

20190630_000557_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest Dual Air, to ostatni wyszedł chyba w 2012 roku. Także niezły leżak magazynowy Ci się trafił. Po tylu latach, ja bym się zastanowił czy nie warto zrobić pełnego serwisu. W końcu w optymistycznym przypadku to już ponad 7 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, skom25 napisał:

Jeżeli to jest Dual Air, to ostatni wyszedł chyba w 2012 roku. Także niezły leżak magazynowy Ci się trafił. Po tylu latach, ja bym się zastanowił czy nie warto zrobić pełnego serwisu. W końcu w optymistycznym przypadku to już ponad 7 lat...

Nie jest to leżak, kupilem z drugiej reki uzywany. Właśnie taki mam zamiar, zeby zrobic pelny serwis. Kupilem w tym celu komplet nowych uszczelek, oleje, smar.

6 godzin temu, kamar59 napisał:

A napisz pod jakie koło jest ten amorek i czy ma sztywną oś to można zawęzić rocznik. 

Dual Air to już nie produkują od paru lat.  Pierwsze 2 cyfry pokazują jaki to rocznik.

26" QR. No tak, to juz ma swoje lata :) Dwie pierwsze cyfry przed T czy po?

1 godzinę temu, Brombosz napisał:

Na stronie SRAMu jest tylko jedna, ogólna instrukcja do Reby DualAir (2011r), a w niej tabelka ile lać oleju do jakiego tłumika. Skoro ty w swojej masz Motion Control to sprawa się upraszcza. ;) 

https://www.servicearchive.sram.com/sites/default/files/techdocs/2011-reba-technical-manual.pdf 

123 ml według tabelki :) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...