Skocz do zawartości

[v-brake] adaptery do v-brake - zmiana koła z 26" na 28"


bortas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję adapterów do v-brake. Nie mogę namierzyć jakichś w polskich sklepach. Wydaje mi się, że dobrze szukam :) 

Moje pytanie, czy zna ktoś miejsce gdzie takie adaptery można kupić? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka opcji, ale w Polsce raczej niczego nie namierzysz, bo mało kto się w coś takiego bawi. Jedyna "miejscowa" opcja to montaż hamulców szczękowych mocowanych do otworu nad kołem, ale musisz znaleźć takie z odpowiednim zasięgiem ramion i liczyć się ze spadkiem skuteczności względem V-ek. No i dochodzi wymiana klamek...

Opcje zagraniczne to: adapter klocków - moim zdaniem najsłabsza opcja, bo zmienia geometrię hamulca

adapter pivotów - prawie ideał, bo unosi cały hamulec i nic nie zmienia w hamowaniu

ekstra długie ramiona hamulców - coś pośredniego pomiędzy pierwszą i drugą opcją.

Na przesyłkę z chin czeka się niecały miesiąc i często na szukanie u nas poświecisz więcej czasu...

PS: Warto wspomnieć też o adapterach pozwalających zamontować hamulce tarczowe, bo skoro i tak zmieniamy koła? Oczywiście wymaga to zakupu zacisków dodatkowo i tarcz. No i dochodzi kwestia bezpieczeństwa, bo nie każdy stary widelec zniesie wyginanie przy hamowaniu w ten sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat, wg moich poszukiwań sens mają tylko adaptery podwyższające mocowanie piwotów , do dostania tylko na Aliexpress, ale czas oczekiwania to jednak min 6 tygodni, akurat wyjdzie po wakacjach...

Najsensowniejszym rozwiązaniem wydaje się być przerobienie ramy pod tarczę, widelca w sumie też - ale tu jest do wyboru modyfikacja lub wymiana.

Sens takich zabiegów rozbija się o to czy jesteś pewien że będziesz ramę używał jeszcze przez dłuższy czas, bo wszystko sprowadza się do kosztów. Przy stali tylne mocowanie pod tarczę to ok 250-300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest najlepsza opcja, bo większe koło włożysz, ale geometria ramy do mniejszych zostanie i to nigdy nie będzie jak mogłoby być.

3 godziny temu, Roballinho napisał:

czy te adaptery z ali można zamontować w drugą stronę

Można - odwracamy i zamieniamy stronami. Gdzieś na forum widziałem jak ktoś tak zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...