Skocz do zawartości

[~1500] Rower uniwersalny nie gorszy niż ten co mam


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Proszę o pomoc w doborze roweru za około ~1500 zł  (maks 2000zł jeśli dopłata miała by sens), aby był nie gorszy niż to co mam czyli Lazaro Integral V3 (specyfikacja w pliku jpg 1314886142_JUJEST!KINGOFTHEROADLAZAROINTEGRALV32015(5247341443)-Allegro.pl-Wicejniaukcje.2015-04-2614-34-53_cr.thumb.png.6d87a9cc7478c0f926a21731a0f2d3b2.png).
Zapasowy link: https://www.dropbox.com/s/e6nd682x9e8zzo9/JUŻ JEST! KING OF THE ROAD LAZARO INTEGRAL V3 2015 (5247341443) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. 2015-04-26 14-34-53_cr.png?dl=0
Z roweru jestem bardzo zadowolony, jedyny mankament to chyba nie był dobry pomysł by przy moim wzroście 165cm kupować coś na kołach 28" zwłaszcza, że Lazaro mają trochę nietypową ramę. Rower chcę do wycieczek rowerowych z rodziną (max. kilkadziesiąt km) po asfalcie, ale także a może zwłaszcza po różnych leśnych ścieżkach mniej lub bardziej równych.
Myślałem nad czymś z Decathlona bo jakoś mam fajne doświadczenia z tym sklepem czego nie mogę powiedzieć po sklepach rowerowych w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMo  1500-2000zł na coś nie gorszego od Lazaro to tylko z małych firm nastawionych na sprzedaż internetową, np. Northtec.  A może warto zastanowić się nad opcją kupna ramy w odpowiednim rozmiarze i przełożenia osprzętu z Lazaro. Starą można sprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Axles napisał:

to chyba nie był dobry pomysł by przy moim wzroście 165cm kupować coś na kołach 28" zwłaszcza, że Lazaro mają trochę nietypową ramę

Koła nie mają nic do tego, że rower jest za duży. Koła dobiera się do stylu jazdy nie do wzrostu i jeśli potrzebujesz crossa to koła 28' są do tego najlepsze zwyczajnie. Ja bym rzeczywiście poszedł za powyższą radą i poszukał samej nowej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Rama to oczywiście 17" 19 przy moim wzroście to ... no wiecie :)

Załóżmy, że te kupno ramy to sensowny wybór, jak ją dopasuję do siebie gdy miałem już problem z Lazaro z dopasowaniem, okazał się inny niż sądziłem. No i druga sprawa ile serwis rowerowy może mi za takie przeniesienie osprzętu zainkasować, czy mam pewność że wszystko da się przełożyć?

@polmaj dzięki za sugestię, ale z tego co doczytałem ten rower w przewadze jest na miasto niżeli leśne drogi tak jak pisałem, no i na takich drogach myślę, że amortyzator jest bardzo komfortowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 100-150zł, teraz w sezonie pewnie bliżej tej drugiej kwoty.

Mała rama na kole będzie okej - jeśli sprzedałbyś Lazaro w całości mógłbyś rozważyć np. Unibike Prime, właśnie w rozmiarze 17".

Z drugiej strony, przekładając osprzęt do innej jedyne co może nie pasować to stery (choć generalnie w tanich ramach są podobne sterówki), zacisk sztycy i sama sztyca. No i linki, pancerze trzeba by dać nowe. Niemniej jednak za gołą ramę crossową trzeba dać te 3-4 stówki, więc nie wiem czy nie będzie bardziej opłacalnej sprzedanie roweru w całości. 

Możesz zerknąć na wyprzedaże velo.pl, może mają jakieś małe ramy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze inaczej, tylko nie zrozumcie mnie źle jestem laik :) może wymiana kół na 26" by wiele zmienił? Ogólnie mam ramę te 17" stojąc z ramą w kroku praktycznie jest na styk, z tym że jak zeskakuje to muszę na palce by nie uszkodzić się :) z kolei siodełko mam prawie na najniższej pozycji i siedząc na nim ziemię dotykam zgiętymi palcami tylko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Axles napisał:

może wymiana kół na 26" by wiele zmienił? Ogólnie mam ramę te 17" stojąc z ramą w kroku praktycznie jest na styk, z tym że jak zeskakuje to muszę na palce by nie uszkodzić się

Bez przesady, to że Kands/Lazaro ma ramy z gównianą geometrią nie oznacza że trzeba tak kombinować. Rower na kołach 28 będzie najbardziej uniwersalny, co już zostało wspomniane. Zmiana kół nie ma żadnego sensu. Za to sensowna rama 17" pasuje bezproblemowo na wzrost 165cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2019 o 22:36, MikeSkywalker napisał:

Bez przesady, to że Kands/Lazaro ma ramy z gównianą geometrią nie oznacza że trzeba tak kombinować. Rower na kołach 28 będzie najbardziej uniwersalny, co już zostało wspomniane. Zmiana kół nie ma żadnego sensu. Za to sensowna rama 17" pasuje bezproblemowo na wzrost 165cm. 

Czyli odradzasz zmianę, wg. ciebie nie ma sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kół oczywiście, że nie. Wymiana rozmiaru kół jest sensowna tylko w ramach do tego zaprojektowanych, ale i wtedy koła zmienia się tak, żeby ich średnica zmieniała się jak najmniej (mniejsza obręcz to wyższa opona i odwrotnie).

Jak masz za wysoko przekrok to masz z dużą ramę i koła nie mają z tym nic wspólnego. Jakbyś opuścił niżej ramę mniejszymi kołami będzie ryzyko zawadzenia pedałem o ziemię na zakręcie, bo wszystko opadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...