Skocz do zawartości
  • 0
Gość Kappi

Naprawa koła

Pytanie

Gość Kappi

Witam.
Może ktoś z forum będzie wiedział co się stało, bo ja nie mam już pojęcia, a też nie jestem wystarczajaco rozgarniety w rowerach by wiedziec co tam się zepsuło, a więc sprawa wygląda tak, że mam rower Romet rumbler już paro letni i raz po jeździe zaczęło koło mi obcierać myślałem że to po prostu bedzie trzeba wycentrować koła i będzie działać, ale tak się nie stało, po wycentrowaniu i założeniu koła przy wolnej jeździ jest wszystko okej, ale gdy zechcę szybciej jechać i stanę na pedały i zwiększę na nie nacisk to coś jakby na tylnim kole w oście przeskakiwało i przesuwa się koło w bok i zaczyna ocierać na, tyle że nie da się już w ogóle  dalej jechać.
I nie wiem teraz, czy to trzeba całe nowe koło kupować, czy coś z tego da się zrobić i naprawić je jakkolwiek może ktoś mi doradzi stąd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
michuuu

Jeżeli to koło z wolnobiegiem to stawiam na pękniętą ośkę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Gość Kappi
Godzinę temu, michuuu napisał:

Jeżeli to koło z wolnobiegiem to stawiam na pękniętą ośkę.

A da się znaleźć taką samą bądź odpowiednia i wymienić by okej było? Czy ciężko będzie i lepiej już nowego koła szukać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
michuuu

Oś jest do kupienia, ale najpierw sprawdź czy to jest to.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
SoloTM

Albo pęknięta oś, albo zacisk ( szybkozamykacz ) nie trzyma i koło się przesuwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• marcinkiewiczh
      Przez marcinkiewiczh
      Witam
      Posiadam rower crossowy Unibike Viper, koła 28' na vbrake plus na ramie roweru uchwyty na hamulce tarczowe. Zauważyłem że mam luźne kilka szprych i koło jest lekko krzywe. Poszedłem z swoim kołem do serwisu gdzie podano mi kwotę 35 zł centrowanie, 30 zł przegląd piasty plus zdjęcie ogumienia termin realizacji 4-6 dni roboczych.  Przeraziło mnie centrowanie przez tydzień czasu jednego koła i wizja że przy okazji gościu chce mnie naciągnąć na dodatkowe koszta. Pracuję do późna , nie bardzo mam możliwość pójścia do innego serwisu które nie pracują w godzinach późnopopołudniowych.

Ale do setna spraw, jestem laikiem dla tego chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych ludzi. Czy jak kupię na allegro koło, przykładowo takie:

https://allegro.pl/oferta/kolo-rowerowe-tylne-28-stozek-kaseta-sh8-9s-cz-8102123310
      https://allegro.pl/oferta/kolo-rowerowe-tylne-28-swift-stozek-joytech-kaseta-7938393882
      do jazdy 90% asfalt, 10% las szuter czy te koła dadzą radę? ważę około 95 kg. Nie chciałbym kupić bubla który za 2 tyg będę zanosił z podkulonym ogonem do serwisu. Wpadłem na pomysł upgrade mojego roweru na hamulce tarczowe, a te koło jest uniwersalne więc jest to opcja na przyszłość.

Będę wdzięczny za poradę. Szukać serwisu i zacisnąć zęby wydać 70 zł na centrowanie czy zaryzykować z kołami z allego (zależy mi na kole z vbrake i wyjściem na tarczę)
      Pozdrawiam
      Hubert

• greyspider
      Przez greyspider
      Witajcie,

Czy ktoś potrafi zweryfikować co to za dodatkowy metaliczny dźwięk z tylnego koła, tudzież piasty? Ten jeden który nie pasuje do reszty.

Pojawia się tylko podczas szybszej jazdy, oczywiście gdy nie pedałuje, i tylko pod obciążeniem, czyli w miejscu, jak zakręcę kołem ręką to ten efekt się nie pojawia.
      Nagrałem go telefonem przyłożonym blisko koła, nie wiem czy to zignorować czy co robić, co najlepsze, piasta była podobno rozbierana, sprawdzany bębenek ale efekt wciąż się pojawia, może to kaseta?

https://vocaroo.com/i/s0d9AIbM0dq7

• polphastg
      Przez polphastg
      Cześć,
      Czy podpowie ktoś co tak może trzeszczeć? (Filmik wklejam poniżej).Rower świeżo po serwisie (regulacja przerzutki,wymiana linki i pancerza przerzutki oraz wymiana klocków hamulcowych).
      Dodam także,że dźwięk taki był podobny jakieś pół roku wcześniej również po serwisie rowerowym,potem ustało.
      Sztyce odrzucam,ponieważ na stojąco również trzeszczy do tego jeszcze mocniej kiedy "mocniej przycisne".
      https://youtu.be/cIKVOblxvwY
    • DiMoonn
      Przez DiMoonn
      Pytanie takie:
      Czy jest sens naprawiać pedały z roku 2011 (kupione w 2013) Time Atac XS Absalon? I jeśli tak – gdzie?
      Nie przejechały zbyt dużo, ok 2500. Ale jestem ciężki. No i więc lewy zgubił taką nakrętkę chroniącą oś, łożyska, smar. Z tym że lewy pedał nie ma dużych luzów. Prawy ma wielki luz, z osi wypadł jakiś zniszczony pierścień podczas rozkręcania (chyba oprawa łożyska). Obydwa kiepsko się kręcą, z oporami, mają zniszczone gumy przy korbach. Natomiast osi są proste, mechanizmy zatrzaskowe pracują doskonale.
      Chętnie bym oddał pedały do naprawy. Ale poszukiwania w sieci nic konkretnego mi nie dali. Proszę więc o rady oraz, ewentualnie, o namiary do serwisu. Może być w dowolnym miejscu Polski (raczej).
      Dziękuję i pozdrawiam.
    • Diaament
      Przez Diaament
      Witam ,muszę wymienić amortyzator na koło 27.5. Problem właśnie w tym jest - amortyzatory na ten rozmiar są drogie. Chciałbym się dowiedziec jaki polecacie amortyzator ,który mógłby się zmieścić (26) ,lub może jakiś na 28 lub 29. Można tak robić? Zmiana w geometrii mi aż tak Bardzo nie powinna przeszkadzać. Może jakiś tani 27.5? Dodam ,że jestem lekki (waże 60kg) i jeżdże w fr ,dirt. Skok najlepiej 100mm (im więcej tym lepiej). Cena to prosiłbym max 300 zł.
      Co o tym myslicie i co polecacie?