Skocz do zawartości

[Rower Mtb za około 1800-2300] pomoc w wyborze czegoś sensownego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje roweru Mtb. Rower głównie do lekkich tras górskich, aczkolwiek z rezerwa na "cos więcej". Zależy mi na dobrym supporcie, w miarę lekkiej jeździe, lekkich przełożeniach - szczególnie na pojazdach i małej awaryjności. 

Z tego co widzę najlepiej by było szukać czegoś na taśmie 9 rzędowej, i lepiej nie z pułki Shimano Tourney. Wiem że o amorku powietrznym w tej klasie cenowej można pomarzyć, aczkolwiek nie wiem jaki z pozostałych byłby "znosny" 

Też czytałem parę recenzji i w sumie jeszcze bardziej nie wiem. Z tego co widzę to ostatnio modny staje się Polski Romet, aczkolwiek - czy to jest jakość warta uwagi? Rzadnymi patriotycznymi zamiłowania i do polskich marek nie pałam, liczy się przede wszystkim cena i jakość wykonania. 

Rozejrzywszy się znalazłem dwie, myślę że ciekawe oferty:

https://allegro.pl/oferta/hero-kands-comper-29-alivio-3x9-hydraulic-okazja-7698151646

https://rowery-lomianki.pl/romet-mustang-m3-29-2019-czarno-srebrny.html

Wiem że ceny zgoła inne aczkolwiek jak pisałem zależy mi na stosunku ceny do jakości - tzn jeśli naprawdę warto to słonie się ku czemuś lepszemu. Tylko czy jest jakaś duża roznica? Nie znam się dobrze na podzepołach typu korby, hamulce, a moja wiedza o przerzutkach jest dosyć szczatkowa stąd bardzo proszę o pomoc 

Również jeśli wiecie o czymś innym co będzie lepszym rozwiazaniem w tej półce cenowej to podrzucie linka

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Misiu93 napisał:

Z tego co widzę to ostatnio modny staje się Polski Romet, aczkolwiek - czy to jest jakość warta uwagi?

Polska to jest tam tylko wskrzeszona nazwa, poza tym te rowery nie odstają kto wie jak od najtańszych "marek" z rynku. 

Ale za to mogę polecić polskiego Unibike - model Fusion. Spokojnie kupisz w zakładanym budżecie, korba ze sztywną osią, widelec z blokadą, nieco lepsze hamulce w porównaniu do podstawowych zakładanych w innych rowerach, wystarczający napęd, solidne koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pablo59 napisał:

Misiu, przede wszystkim "zapałaj" do słownika języka polskiego, bo zęby bolą jak się czyta ...

Racja wkradło się parę błędów, jak znajdę gdzie można edytować to poprawie.

4 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Polska to jest tam tylko wskrzeszona nazwa, poza tym te rowery nie odstają kto wie jak od najtańszych "marek" z rynku. 

Ale za to mogę polecić polskiego Unibike - model Fusion. Spokojnie kupisz w zakładanym budżecie, korba ze sztywną osią, widelec z blokadą, nieco lepsze hamulce w porównaniu do podstawowych zakładanych w innych rowerach, wystarczający napęd, solidne koła. 

Właśnie patrze i jest to bardzo sensowny model. Dzięki wielkie. Zastanawiam się czy bardzo różni się od w/w Rometa M3 pod względem użytych części.

I jeszcze jedno - gdzie warto kupować rower, znacie jakieś konkretne sklepy internetowe warte polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...