Skocz do zawartości

[zegarek] smart band - kilka pytań na początek


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Czołem. Poszukuję jakiejś wygodnej alternatywy dla zegarka na rower, klasyczne czasomierze są zwykle za duże, blokują czasem nadgarstek lub wgniata się koronka. Pomyślałem, że smart band może być tutaj idealny a dodatkowo może pomóc w mierzeniu tętna itd.
Generalnie nie chciałbym wydać nadmiernie dużo, ok 100zł za xiaomi mi band 4 wydaje się bardzo sensowną sumą, jednak jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o to co oferuje konkurencja i jaka jest w ogóle przydatność tych opasek na rowerze.
Czy wspomniane wcześniej xiaomi można łączyć ze stravą? Jaka jest dokładność pomiaru pulsu? Jakie jeszcze funkcje oferuje taka opaska dla rowerzystów?
Będę wdzięczny za wasze podpowiedzi i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wersja 4, ale wersja 2 xiaomi co prawda dała się połączyć ze stravą, ale nie mierzyła tętna samoczynnie w czasie "rzeczywistym", tylko w momencie tapnięcia na nią. Co oczywiście jest bezużyteczne jadąc na rowerze. Być może w kolejnych wersjach coś się zmieniło, w każdym razie warto zwrócić na to uwagę przy wyborze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj też sobie jak tanie zegarki za 100-200zł mierzą tętno w porównaniu do pulsometru, często wyniki nie są wiarygodne i mocno odbiegają od rzeczywistości. 
Jak zapomnę mojego zegarka to mam stravę a telefonie w kierownicy i pulsometr na BT sprawowany z telefonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawiłem sobie podstawową opaskę Garmina - Vivofit4. W porównaniu do chińczyków, niczego nie mierzy. Ok, jest krokomierz ale nie traktuję go poważnie. 

Ma to być alternatywa dla zegarka. Mój Timex Ironman ma wyrobione mocowania teleskopów i pasek wciąż wylata. Przy okazji jest dość ciężki i męczy nadgarstek.

Opaska - przeciwnie, nie czuję, że ją mam. Nie ściągam jej już drugi tydzień a zegarek ściągałem na noc i często w ciągu dnia.

Opaska jest na baterie, ma wytrzymać rok. Z bajerów to wyświetla pogodę, o ile się ją synchronizuje z telefonem.

Cena - 300 PLN i chyba nie warto, bo za 400 jest model z pomiarem tętna (Vivosmart) i bardziej interaktywny, tj. wyświetla smsy i pokazuje, kto dzwoni. Za 500  jest Vivosport dodatkowo z gps - można zrzucić trasę na telefon. Aplikacja Garmina współpracuje ze Stravą ale jak - nie wiem, bo nie używam.

Ta ostatnia by Ci pasowała pewnie. Żona ma i zrzuca sobie trasy do Runtastica. Narzeka czasami na widget pogody bo pokazuje brak połączenia albo głupoty.

Ja swoją opaskę kupiłem za 200 bo była poserwisowa.

Te dwa droższe modele wymagają ładowania co najmniej raz na tydzień, a ten z gps, po włączeniu gps -wytrzyma max 8 godzin.

Podobno Fitbity są o tyle lepsze, że wykorzystują gps z telefonu a Garmin to chyba celowo zablokował....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...