Skocz do zawartości

[spinka łańucha] jaka?


jamtor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Chcę kupić łańcuch (konkretnie taki https://allegro.pl/oferta/lancuch-shimano-deore-cn-hg71-6-7-8-rz-promo-6819157458)

i do niego spinkę konkretnie taką (chyba fachowa nazwa to KMC https://allegro.pl/oferta/spinka-lancucha-1-rz-kmc-z510-cl-592-wroclaw-7438621589#)

celem szybkiego rotowania. Szukając znalazłem rożne rozmiary i zwątpiłem jaką konkretnie potrzebuję. Jest jakieś konkretne oznaczenie? Czy tylko wymiarami się sugerować, jeśli tak to jakimi?

 

Przy okazji. Mam też zamiar wymienić plastykowe kółka/zębatki od przerzutki. Też nie wiem jak się do tego zabrać w sensie symbol, oznaczenie, rozmiar tym bardziej że są od siebie rożne (jedna większa druga mniejsza) ? Nawet serwisant rowerowy nie bardzo umiał mi pomóc...... kiedyś nawet ufociłem jedną z tych zębatek ale czy po zdjęciu jesteście w stanie mi pomóc?

SDC11834.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

Spinkę kmc cl573 kup,

Na bank to ta?. Mam taką założoną i myślałem żeby ją zdjąć i spróbować cokolwiek odczytać o ile coś tam jest napisane.....

Teraz, SoloTM napisał:

a co do kółek to podaj model przerzutki ( od wewnętrznej strony - od szprych - masz wygrawerowane na pantografie przerzutki ). 

Za jakiś czas będę zrzucał koło żeby zająć się łożyskami wtedy będę miał lepszy dostęp. Mogę to miejsce obfocić ale gdzie konkretnie tego szukać? Rower tu Unibike voyager a przerzutki schimanowskie nie wiem czy ta informacja cokolwiek wyjaśnia..... Na samych kółkach nic nie znajdę?

 

PS tu https://allegro.pl/oferta/spinka-lancucha-kmc-cl-573-7-i-8-biegow-8165979601

jest jeszcze oznaczenie na końcu NR ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pietern napisał:

Nie wiem dlaczego ale jakoś wsiąkłem w Schimano i dużą rolę ma dla mnie HG 71. Nie wiem może to błąd a może nie, po prostu nie wiem. Kiedyś ktoś mi tak powiedział i jakoś tak mi zostało...... Nie wiem jak się odnieść do tego linkowanego łańcucha co do jego jakości. Porównywalny z Schimano, lepszy/gorszy, jak bardzo gorszy?

7 minut temu, SoloTM napisał:

Spinka na 1000 % taka. Możesz zrobić zdjęcie przerzutki, normalne, ( z boku od zewnątrz )  będzie wiadomo jaki to model.

Nie przejmować się tymi literkami NR czy R?

Jak znajdę czas obfocę tą przerzutkę i już z góry przepraszam że taka osyfiona, rower wozi mnie cały rok niezależenie od aury a raz na rok zdarza mi się wypucować Go. Póki co jeszcze tego nie zrobiłem :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jamtor napisał:

Porównywalny z Schimano, lepszy/gorszy, jak bardzo gorszy?

Weź tego kmc, cena ze spinką niemal taka sama jak hg71+spinka, a nawet ciut lepszy od hg71.

Teraz, jamtor napisał:

Nie przejmować się tymi literkami NR czy R?

Nie przejmować się. Może być kmc cl573r jak i cl573 ( bez r ). O ile oczywiście chcesz zostać przy łańcuchu hg71. Kmc ma taką spinkę już w zestawie jak @Pietern słusznie zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dorota57 napisał:

 

Nie przepraszaj tylko wyczyść, ile czasu potrzeba by wyczyścić i zrobić zdjęcie.

No fakt przed wykonaniem zdjęcia wypadało by.... :) Ale jak już czyszczę to tak, że......

Teraz, Pietern napisał:

Przywiązanie ważna rzecz. :)

Ale czasem warto popróbować czegoś innego. Może się okazać, że będzie taniej i nic nie gorzej.

Ja kompletnie nie mam zdania nie powiem że gorszy czy lepszy bo po prostu nie wiem. Cenowo jest dobrze a nawet bardzo dobrze (taniej niż schimano) Ale jakościowo???. Mam zamiar kopić od razu 3 szt celem rotowania trochę tych km trzaskam a zimą to dopiero sprzęt obrywa. Ok 400 km miesięcznie, szosa. Jeśli macie zdanie o tym łańcuchu KMC to chętnie posłucham opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, jamtor napisał:

Też nie wiem jak się do tego zabrać w sensie symbol, oznaczenie, rozmiar tym bardziej że są od siebie rożne (jedna większa druga mniejsza) ?

Przerzutka to najprawdopodobniej Acera RD-M340. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pietern napisał:

Przerzutka to najprawdopodobniej Acera RD-M340. 

Poczekaj na fotki bo teraz to wróżenie z fusów. Postaram się jak najszybciej zrobić, trudno, może ze wstydu się nie spalę gdy pokaże ten syf.... Ale obiecuję że jeszcze tego lata rowerek będzie lśnił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś może się wypowiedzieć w sprawie tego linkowanego łańcucha KMC w doniesieniu do schimano HG 71 to bardzo proszę jeszcze nie kupiłem ale na dniach będę zmawiał

 

Co do tych kółek. Opstrykałem przerzutkę ale poza napisem Acera nic nie znalazłem żadnego graweru. Robiłem w piwnicy więc było ciemno + brud więc mogłem nie znaleźć ale nie wiem też gdzie tego ewentualnie szukać. Specjalnie zdjąłem koło. Wydląda to tak

 

SDC10859.jpg

 

SDC10860.jpg

SDC10861.jpg

SDC10862.jpg

SDC10871.jpg

SDC10873.jpg

SDC10874.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za taką nieufność ale nie chcę zamawiać potem kombinować ze zwrotem. Po tym co pokazałem jesteś  na 100% pewny że to jest ten model? Może coś bardziej szczegółowego szukać?

Mam jeszcze 3 fotki od strony koła ale nie chcą się wstawić......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch hg71 jest podobnie trwały jak kmc x8.93, ale Shimano nie ma spinki w zestawie. Taniej i  przez to lepiej kupic kmc, który tę spinkę już ma. Druga sprawa to najczęściej nowy łańcuch trzeba będzie skrócić, no chyba, że masz korbę z blatem 48 zębów i kasetę z koronką 32. ( łańcuch shimano nie będzie gotowy tak czy siak do założenia spinki, trzeba będzie pół ogniwa skrócić ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieć 116 ogniw to wiem. W schimano kątówką wywalałem fragment ogniwa i było OK mimo iż był Pin montażowy. Wniosek prosty. Skoro piszesz że jest porównywalny KMC do Schimano a schimano jest droższy + spinka to dużo taniej wyjdzie mi ten KMC. Konkretnie szukać tego z oznaczeniem x8,93 a może jest jakiś lepszejszy za który warto dopłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że się tak zapytam, w czym jest lepszy? W HG 71 chodziło o twardość czyli teoretycznie trwalszy. Aaaa..... a jak z tymi wszystkimi rozmiarami. Mam kasetę 7 rzędową. Są tez jakieś cieńsze łańcuchy ale zaś nie wiem które i jak je odróżnić, gdzie są stosowane ja raczej tego cienkiego nie mam.. Mierzyć dla pewności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...