Skocz do zawartości

[do 4 tys.] używany full dla starszego pana


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

Mam na imię Wojtek i parę lat temu przekroczyłem magiczny wiek 50 lat. Od prawie 20 lat jeżdżę na Cubie LTD1. Jakiś czas temu zaczął mi nieco niedomagać kręgosłup i mój terapeuta zasugerował mi przesiadkę na rower z pełną amortyzacją.

Nie jeżdżę dużo. Jakieś 2-3 razy w tygodniu, w sumie 60-70 km raczej z dala od asfaltu: las, szutrówki lekkie pagórki. Podczas urlopu jeżdżę codziennie w dziarskim, ale nie szaleńczym tempie. Wiek już nie ten. Może to być Roztocze, Beskid Niski, Suwalszczyzna itp.

Byłbym wdzięczny gdybyście mi zasugerowali parę wartych uwagi modeli fulli (enduro?) w zakładanym budżecie do 4 tysięcy na które można trafić na rynku wtórnym. Mam 188 cm wzrostu, a moja waga oscyluje w granicach 90 kg. Wiem, że rozmiary ram w calach w zależności od geometrii nie zawsze znaczą tyle samo. Gdybyście proponując konkretny model sugerowali mi jednocześnie jego rozmiar, bardzo by mi to ułatwiło wstępne poszukiwania.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wkg napisał:

To handlarz. Rowery, używane BMW, motocykl, zegarki ...

a co to za różnica czy handlarz czy prywaciarz w zakupie roweru?

To nie samochód czy dom żeby było co ukryć, wszystko jest na wierzchu.

Kwestia ceny i stanu powinna być wyznacznikiem, no i też jeśli różnica nie jest duża to jeszcze patriotyzm;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bojkow napisał:

powyżej tysiąca chyba warto spisać umowę albo zrobić Zrzuty Ekranu z ogłoszenia itp., nawet bez umowy w takim przypadku nie będziesz miał kłopotów, chyba że Sędzią będzie znajomy Handlarza.

Dzięki za radę! Zapamiętam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bojkow napisał:

a co to za różnica czy handlarz czy prywaciarz w zakupie roweru?

To nie samochód czy dom żeby było co ukryć, wszystko jest na wierzchu.

Kwestia ceny i stanu powinna być wyznacznikiem, no i też jeśli różnica nie jest duża to jeszcze patriotyzm;-)

Pomyśl chwilę. Jaka jest szansa, ze to on jeździl na tych rowerach - jak pisze? Jezeli tu się mija z prawdą to gdzie jeszcze? Kazdy z młodych stazem forumowiczów zna się na sprzęcie? Czy handlarze kupują najlepsze czy najtańsze? Cz kupując od kogoś kto sprzedaje mydło i powidło kupujesz od pasjonata? 

Odpowiedz sobie na te pytania a potem bierz się za doradzanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując używanego fulla też nie zamkniesz się w 4000 zł, bo może on mieć zużyty napęd i łożyska wahacza, a amortyzatory mogą wymagać serwisu/remontu.

W takim wypadku do ceny trzeba doliczyć kolejne kilkaset złotych.

Marin jest kompatybilny ze wszystkimi współczesnymi standardami, takimi jak koła większe koła (26" to martwy standard, poza rowerami do streetu/dirtu), sztywne osie (15x110 z przodu i 12x148 z tyłu) czy metryczne tylne amortyzatory.

 

Co do napędu, to ze zdjęć wynika, że Rift Zone najprawdopodobniej ma mocowanie na przednią przerzutkę (trzebaby się jeszcze upewnić przed zakupem),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wkg napisał:

Pomyśl chwilę. Jaka jest szansa, ze to on jeździl na tych rowerach - jak pisze?

Jezeli tu się mija z prawdą to gdzie jeszcze? Czy handlarze kupują najlepsze czy najtańsze?

Cz kupując od kogoś kto sprzedaje mydło i powidło kupujesz od pasjonata? 

Odpowiedz sobie na te pytania a potem bierz się za doradzanie. 

Czy Handlarz jeździł na rowerze nie ma znaczenia.

Handlarz ani nie kupuje najtańszych ani najlepszych, kupuje pewnie najkorzystniej jak potrafi.

Wiadomo lepiej jeśli pasjonat jest uczciwy i tanio coś sprzeda ale to bardzo rzadkie, no chyba że po znajomości chcesz kupować.

Twoim doradztwem wyznaczyłeś za cel zakup ze sklepu bo inaczej jest niebezpiecznie to jest tylko faktem ale warto czasami zaryzykować, no chyba że się kupuje co popadnie wtedy można mieć pretensje jedynie do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę temu rozmawiałem przez telefon z jednym sprzedającym: rower igiełka, papierów brak, sprzeda owszem, ale umowa wykluczona.

A ja, cholera, chciałbym kupić z umową, lege artis. Oj chyba długo mi przyjdzie szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co jest główną przesłanką do zmiany roweru, chęć posiadania czegoś nowszego, czy ulżenie plecom. Jeżeli to drugie, to obawiam się, że zarówno tylne zawieszenie jak i sztyca amortyzowana nie wyeliminują problemu. Tylne zawieszenie jako remedium na ból pleców jest mocno przereklamowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, arek_wro napisał:

Tylne zawieszenie jako remedium na ból pleców jest mocno przereklamowane.

Nie mam powodu nie ufać mojemu terapeucie. Dotąd mnie nie zawiódł.

Full nie sprawi, że dolegliwości znikną, ale niektóre obciążające bodźce mogą zostać ograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej rzecz ujmując: PESEL. Najpierw lata wyczynowo uprawianej koszykówki we wczesnej młodości, kiedy to układ kostny był mocno eksploatowany bez należytej osłony mięśniowej, potem lata siedzącego trybu życia i pewna nadwaga. Stąd dyskopatia odcinka lędźwiowego i problemy z nerwem kulszowym (te już raczej ogarnięte). Tak pokrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sugeruję tak:

Ramka cube'a z bike-discount - 350 ojro ~1400zł
Damper - byle co - ok 300-600zł, w zależności od tego co się trafi na allegro
Widelec - Auron/Aion - aktualnie na allegro za 650zł

Baza na nowych częściach - ok 2500zł. Koła - 500, reszta w 1k się zmieści. Na nówkach, bez kombinowania.

Ale wiecie - ja truskawki -> cukier ;)
 

EDIT: O! Najtańsza rama FS na bike-discount to 250 euro. Najs. Poza tym zawsze jest B'twin 520s i 540s. - 1800 i 2300zł - odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...