Skocz do zawartości
Robert87

[Rower do 2500 zł] Northtec czy Kross

Rekomendowane odpowiedzi

Robert87

Witam,

proszę o radę dla laika rowerowego. Planuję zakup roweru do 2500 zł. Ma mi służyć do wycieczek miejskich (czyli głównie asfalt, ale czasami wjadę również do lasu czy parku) razem z 2,5 letnim synem który będzie oczywiście jeździł na bagażniku. Będę jeździł mało kilometrów rocznie, ale chciałbym, żeby rower był sprawny przez wiele lat (nie rdzewiał, itp.). Zależy mi na "lekkości" jazdy i bezpieczeństwie (dobre hamulce).

Byłem w kilku sklepach, obecnie zastanawiam się nad:

Northtec Caledon DB AL za 2500 zł lub Kross Evado 6.0 za 2400 zł. Caledonem jeździłem i jest ok (pod względem komfortu jazdy), na Krossa jeszcze nie udało mi się wsiąść.

Który z powyższych polecacie, ewentualnie jaki inny model w tym przedziale cenowym. Brałem pod uwagę również Unibike Crossfire Disc GTS.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Robert87
błąd gramatyczny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Janu_sz
3 godziny temu, Robert87 napisał:

Kross Evado 6.0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bojkow

ciekawe w jakiej konfiguracji ten Northtec Caledon DB AL bo 2400zł to cena z katalogu albo z oficjalnej strony www

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Robert87

Czy mogę prosić o jakieś uzasadnienie? Na papierze Caledon ma lepsze podzespoły. Dopytuję o tego Caledona, ponieważ na nim jeździłem i jest całkiem przyjemnie. Zastanawiam się natomiast nad specyfikacją w porównaniu do Krossa.

Teraz, Bojkow napisał:

ciekawe w jakiej konfiguracji ten Northtec Caledon DB AL bo 2400zł to cena z katalogu albo z oficjalnej strony www

Cena po negocjacji to 2500 zł, na oficjalnej stronie 2599. Sprzedawca twierdzi, że wszystkie podzespoły są Shimano Alivio, ale nie wiem jak to zweryfikować. Czy te podzespoły podane na stronie producenta to faktycznie wszystko Alivio:

http://nrowery.pl/rowery/cross/57-caledon-db-al

?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mrmorty

Caledon ma zdecydowanie lepszy stosunek cena/jakość.
Firma jest w miarę młoda więc nie płacisz jeszcze za naklejkę ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Anxi222
      Przez Anxi222
      Witajcie, niedawno wpadłam na pewien pomysł pewnie nie uda się w 100% ale może chociaż troche.
      Bardzo lubie jazde na mtb i chciałabym wystartować w zawodach (wcześniej się porządnie przygotowując) jednak mój sprzęt nie zbyt sie nadaje.
      Mam trochę pieniążków odłożonych ale to za mało nawet na najbardziej podstawowy rower. A do zawodów jednach przydało by się coś porządniejszego. Tutaj daje link jeśli toś chciałby pomóc. 
      bit.ly/2XHq9KU
      Nie oczekuje nie wiadomo czego heh będę wdzięczna za każdy grosik. Mam nadzieje że jakoś się uda i następnym postem będzie pytanie jaki sprzęt wybrać. 
      Mam nadzieję że nikt się nie obrazi że to tutaj wstawiam, wkońcu forum rowerowe hehe a opis działu podpowiadał że można wrzucać temty z pomyslami. 

Życzę miłego dnia, bądź nocy.
      Buziaki :*

• matic123
      Przez matic123
      Witam, Wymieniłem w rowerze korbę, kasetę na alivio hg51, łańcuch na connex 808. Mam problem z łańcuchem TYLKO na 8 biegu, niezależnie od biegu z przodu, zawsze się to dzieje. Problem polega na tym, że podczas normalnego pedałowania, łańcuch zachowuje się jakby chciał wskoczyć na 7 bieg ale jednak rezygnował, albo jakby nie wchodził między zęby kasety. Kupowałem nowe części, przejechałem już ok. 100km na tych nowych elementach, niestety max na 7 biegu bo mam ten probelm z ósmym. Kręcenie śrubami baryłkowymi nie pomaga, przerzutka z tyłu jest dobrze wyregulowana, jej zakres jest dobry i przerzuca tak jak powinna. Nie jest krzywa ani nic.
    • agolog
      Przez agolog
      Czy ktoś baaardzo spontanicznie byłby zainteresowany objechaniem Estonii na rowerze, wyjazd za tydzień. Wyjazd turystyczny, zwiedzanie, fotografowanie itp. Spanie w namiocie lub domkach drewnianych, dostępnych na terenie całego kraju, jedzenie własne, po drodze obiady w knajpkach, jak się trafi :). Kategoria wieku ok. 50. 
    • Kwiat126p
      Przez Kwiat126p
      Witam Szanownych Panów. W załączonych obrazkach widać na ramie rowerowej(tylne widełki) spaw przy mocowaniu hamulca gdzie działają duże siły podczas hamowania hydraulicznym hamulcem tarczowym. Miejsce dokładnie oczyściłem.
      Zastanawia mnie czy to jest jakieś mini pęknięcie czy co? Zdrapałem fragmencik, rzuciłem okiem i nie ma tam raczej żadnej czarnej kreski(szczeliny) bynajmniej gołym okiem trudno coś zobaczyć jednak z wierzchu jak widać na zdjęciach są takie srebrne "kreski" tuż przy samym spawie na jego granicy z rurą. Potem zamalowałem markerem(stąd czarna kropka). To miejsce nie wydaje żadnych dźwięków ani podczas jazdy ani podczas hamowania więc raczej "nie pracuje" nic tam. Miałem wcześniej do czynienia z pęknięciami w ramie mniejszymi oraz większymi i niektóre większe aż strzelały i przeważnie po zdarciu lakieru była czarna kreska grubości włosa. Jednak nie daje mi ten przypadek spokoju i zwracam się do specjalistów. Moje pytanie brzmi:

1. Czy to może być pęknięcie?
      2. Jeśli nie to skąd się coś takiego bierze?

Materiał to aluminium ultralite jak podaje producent. Lakier czarny matowy - jeśli to ma znaczenie.

• Ivraas
      Przez Ivraas
      Witam, od dłuższego czasu planuję zakup jakiegoś roweru do wszystkiego, trochę po ulicy, w lasy i po piachu. Wzrost 174cm waga 85kg, dosyć krótkie nogi, długi tułów, koła pewnie 27,5 A rama?
      Żadnych tam skoków wyczynowych zwykła jazda na wieś, nie będę go katował.
      Muszę się ograniczyć do dwóch marek które są w hurtowni w moim mieście, ale jak będzie coś co bardziej opłaca się w tej cenie to też taką propozycją też nie pogardzę.
      Myślałem o
      https://www.kross.pl/pl/2019/mtb/hexagon-6-0

Ponoć niższych od 4.0 a wyżej niż 6.0 nie opłaca się nabywać... ewentualnie jakiś Romet,  ale nie wiem z czego tu wybrać.
      Nie za bardzo się na tym znam, nazwy nic mi nie mówią a ostatni mój rower to był przytulony po kuzynie starusieńki magnum z rozwalonymi przerzutkami, ale przy gwałtownym przyśpieszaniu łańcuch spada i praktycznie nie da się tak jechać...swoją drogą też się zastanawiam czy by go nie zrobić bo rower bardzo wygodny.
      Przeglądałem tematy, ale preferencje dosyć znacząco się różnią więc dalej jestem niezdecydowany. Będę wdzięczny za porady, tylko bez elitaryzmu proszę, bo mam tak do 2000zł na wydanie więc jak to ktoś określił na tym forum, musi starczyć na jakiś bułkowóz