Skocz do zawartości

[Rower do 2500 zł] Northtec czy Kross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o radę dla laika rowerowego. Planuję zakup roweru do 2500 zł. Ma mi służyć do wycieczek miejskich (czyli głównie asfalt, ale czasami wjadę również do lasu czy parku) razem z 2,5 letnim synem który będzie oczywiście jeździł na bagażniku. Będę jeździł mało kilometrów rocznie, ale chciałbym, żeby rower był sprawny przez wiele lat (nie rdzewiał, itp.). Zależy mi na "lekkości" jazdy i bezpieczeństwie (dobre hamulce).

Byłem w kilku sklepach, obecnie zastanawiam się nad:

Northtec Caledon DB AL za 2500 zł lub Kross Evado 6.0 za 2400 zł. Caledonem jeździłem i jest ok (pod względem komfortu jazdy), na Krossa jeszcze nie udało mi się wsiąść.

Który z powyższych polecacie, ewentualnie jaki inny model w tym przedziale cenowym. Brałem pod uwagę również Unibike Crossfire Disc GTS.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Robert87
błąd gramatyczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o jakieś uzasadnienie? Na papierze Caledon ma lepsze podzespoły. Dopytuję o tego Caledona, ponieważ na nim jeździłem i jest całkiem przyjemnie. Zastanawiam się natomiast nad specyfikacją w porównaniu do Krossa.

Teraz, Bojkow napisał:

ciekawe w jakiej konfiguracji ten Northtec Caledon DB AL bo 2400zł to cena z katalogu albo z oficjalnej strony www

Cena po negocjacji to 2500 zł, na oficjalnej stronie 2599. Sprzedawca twierdzi, że wszystkie podzespoły są Shimano Alivio, ale nie wiem jak to zweryfikować. Czy te podzespoły podane na stronie producenta to faktycznie wszystko Alivio:

http://nrowery.pl/rowery/cross/57-caledon-db-al

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...