Skocz do zawartości

[SR Santour amortyzator] Amortyzator przedni SR Santour Axon cieknie blokada nie działa!


undecided

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam amortyzator SR Santour AXON:

-Cieknie zostają obręcze oleju na ladze z blokada 

-Blokada nie działa 

-Na lewej ladze zostają pasy smaru(po dobicu i odpuszczeniu zostaje smar tak jakbyśmy posmarowali)

Wszystko było czyszczone z brudu. Jakie kroki podjąć aby doprowadzić ten amortyzator do porządku.

-Jakie smary, oleje kupić?

-Wymiana uszczelniaczy jest potrzebna(tam gdzie puszcza olej ewidentnie sprężynka na uszczelniaczu jest luźniejsza(można gdzieś dokupić sama sprężynkę i sprawdzić)?  

-Co z blokada mam tą manetkę, lecz czy linka jest zaciągnięta czy nie nie funkcjonuje zapewne przez małą ilość oleju z tego co już doczytałem. 

Proszę o pomoc i przepraszam  za moje niefachowe nazewnictwo 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób duży przegląd w serwisie np. @ACTIVIA. Jak jest prob z tłumikiem to samemu niby da się ogarnąć w przypadku rozbieealnych jak w axxonie ale trzeba miec teocheę specyficznych narzędzi, dzięki którym trudniej zepsuć. Piotr wyposaży Cię też niezbędne środki eksploatacyjne na małe przeglądy okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak amortyzator jest już w takim stanie, dlatego serwis zrobię sam. 

Zdjęcia przedstawiające faktyczny stan. 

Gdzie znajdę jakieś informacje odnośnie ilości i rodzaju oleju? 

Jak odkręcić ta srebrny korek na ladze?(śrubokręt ścierka i młotek) jest jakiś klucz proszę o link bo nie mogę nigdzie znaleźć.

01c6eb99d60a4.jpg

c123cee1b04bd.jpg

1eeb389fe50bf.jpg

32538ef3b52ae.jpg

95B2C33B-55A2-42A0-B833-BBD84E99A04F.jpeg

IMG_2252.jpg

Edytowane przez undecided
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ACTIVIA napisał:

Akurat mam 2 rury nowe goleniowe. Mógł  bym ci go w całości przeserwisowac wraz z czesciami zamiennymi (uszczelki, rury goleniowe, itp.)  za 400zl

Tak szczerze szczerze czy opłaca się inwestować w ten amrotyzator? Druga sprawa, same przegląd/czyszczenie dałoby radę na normalnie użytkowania, zdaję sobie sprawę że anoda jest wytarta, przez co uszczelniacz nie przylega już dokładnie. Nie używam roweru wyczynowo do jazdy po lasach co dziennie, czasami  się zdarzy wjechać w teren, lecz głownie twarde drogi lub asfalt. 

Jaki byłby koszt zakupu samych goleniu u Ciebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając filmiki z różnych amortyzatorow i mając jakieś narzędzia czas miejsce chęci jestem wstanie oczyścić dolne golenie wymienić uszczelniacze. Dokonać oględzin uszczelkę czyszczenia i nasmarowania i uzupełnienia komór olejem. 

Jeśli górne golenie są do wymiany dlatego się pytam o koszt zakupu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ACTIVIA napisał:

Chodzi tu o same rury goleniowe, Sam ich nie dasz rady wymienić 

Myślałem, ze posiadasz całe górne lagi na sprzedaż.

Juz rozumiem zajmujesz się wymiana rur goleniowych na opracowanym przez siebie patencie/technologii. 

Jest możliwość wymiany jednej rury tej z wytarta powłoka. Jaki byłby koszt takiej zabawy za jedna ile za dwie? 

Byłbyś wstanie podać mi wartości olejowe w ml ile wchodzi do tego amortyzatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kacperek12 napisał:

Da da tylko trzeba mieć np. prasę.

Odważnie. Tylko że jeszcze wypada to zrobić tak, żeby nie zniszczyć elementów.

Jak chcesz to zrobić mając tylko prasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...