Skocz do zawartości

[Rowery vellberg] czy warto kupić


Nika74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chcę kupić rower i jak wszyscy laicy mam problem jaki wybrać. W necie znalazłam rowery vellberg discovery mają bardzo dobry osprzęt w dobrej cenie. Np. Kross są droższe z gorszymi przerzutkami itd. Martwi mnie to że nigdzie nie ma opinii o tych rowerach a powinny być rozchwytywane teoretycznie. Pomóżcie drodzy formułowicze" . Co o nich sądzicie czy to jakaś ściema? czy ktoś ma taki rower i jest zadowolony lub nie ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam trochę bezpośrednio. Kryptoreklama?

Kto w dzisiejszych czasach robi rower z wpuszczanym mostkiem?

"Shimano 8 rzędowa ALTUS HG31 o ząbkowaniu 11-32"

Ząbkują to dzieci.

Ten rower nie ma nic co by go wyróżniało. Oprócz wybujałej strony, na której brakuje połowy specyfikacji roweru oraz jakiekolwiek tabelki ze specyfikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz - widziałem już na stronie internetowej dealera  wolvo  - napisane tak właśnie , błędy w specyfikacji powstające na bezkrytycznym stosowaniu techniki copy / paste bez późniejszej korekty itp. Życie.

Na papierze cena / specyfikacja wygląda bardzo porządnie - piewcy unibike 'a czy rometa oczywiście będą opowiadać o " nierównomiernym poskładaniu"  i "chińskich ramach" - jakby ich nie pochodziły również stamtąd :) Że niby co - altus od góry do dołu to mimo wszystko lepiej niż mityczne "dełore" tu i ówdzie ?

Edit - myślę że dla laika ząbkowanie będzie bliższe niż rozpiętość (przeciez bywają tu i tacy którym jak napiszesz o przełożeniu 48 /13 to odbierają jak czarną magię) - ale żeby było jasne -  nie jestem też zwolennikiem "warstatowego" żargonu typu "pompowtryski",  "hample" itp...

P.S. Jeśli się nie mylę to vellbergi są na rynku dopiero od dwóch lat ... I jeszcze nie pękają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo59 napisał:

Że niby co - altus od góry do dołu to mimo wszystko lepiej niż mityczne "dełore" tu i ówdzie ?

Nie,nie to.

Po prostu mało profesjonalnie,dosyć śmiesznie,a co najgorsze wprowadzające w błąd klienta.

Np.ww hierarchia grup,wg tego "producenta" wygląda to tak tourney-a-a-a-deore.

Czyli jeżeli kupujemy coś na alivio,deore (nie mają nic wyżej),kupujemy na grupach najwyższych.

No nale taka drobna pomyłka,może się zdarzyć,to tylko trzy grupy,co tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę opis hierarchia przerzutek shimano,a nie hierarchia przerzutek shimano u tego producenta,co i tak nie ma znaczenia.

Z amorami jest identyczna sytuacja,pewnie jakby poszukać,takich kwiatków byłoby więcej.

Januszowanie i tyle,dla mnie parodia,i nie byłoby to głupie tylko zgodne z faktami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dzięki za to, że piszecie.

Z tego co przeczytałam to przerzutki są różne dla różnych typów rowerów, więc podali przedział dla trekkingowych a nie dla jakiś tam super wyczynowych. Rozumiem z waszych wypowiedzi , że ta hierarchia nie jest przekłamana tylko niekompletna? Strona jest nie wiadomo czemu nie aktualna, teraz sprzedają discower 3.2 i 4.2 z prądnicą w piaście. Piszecie też chyba o tym, że powinno być wszystko z jednej beczki" - jednego rodzaju, tej samej klasy. Wydaje mi się , że w discowery 3.2 i 4.2 tak właśnie jest i mostek jest regulowany - odp. dla Skom 25.  Te rowery mają opis na miastorowerów.pl  Pablo 59 i wszyscy: czy moglibyście  zerknąć na nie i określić: czy kupować Waszym zdaniem czy nie? albo troszkę jaśniej co wam się nie podoba w tych opisach i  rowerach?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ta cene nie ma tragedii , korby na octalink i kaseta co nie jest tak oczywiste w cenie do 2000 , niczym specjalnym te rowery sie nie wyrozniaja ale tez nie maja sie czego wstydzic ,bez dorabiania ideologi mozna isc do decathlonu i kupic ten rower

https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside500-id_840521

a jak komus zalezy na deore z tylu to prosze

https://rowerek.pl/product-pol-7640-Przerzutka-tylna-Shimano-Deore-RD-M592-9-rz-36T-Shadow.html#nclid=8549e9c51536c5b2b257fa3e8da7bb63

prosty rower z fajnym napedem i deore z tylu za 1350 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, skom25 napisał:

Tak zapytam trochę bezpośrednio. Kryptoreklama?

Kto w dzisiejszych czasach robi rower z wpuszczanym mostkiem?

Cena niestety nie kusi ale na pierwszy rzut okiem z daleka rowery wyglądają na tylko okej.

Minusy to:

- często stalowa ciężka rama, podany model ma amelinową ale i tak to jedyny jej plus

- kiepski osprzęt ale pewnie spełnia swoje jakoTako zadanie

Odnośnie tych mostków na klin to nie są one złe ale fakt, może już są za stare żeby je uświadczyć w nowych "lepszych" markach/chińczykach.

 

W Tesco są tego typu rowery co te Vellbergi, niestety ceny mają tak samo wybujałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czaję, czyli przerzutki nie są najważniejsze , o to mi chodziło, a czy geometria ramy jest dobra tego nie da się sprawdzić, kupuje się trochę "kota w worku"

Rama podają, że jest aluminiowa. Jakiś byś rower polecił za ok 1500 zł trekking damski 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chocby tego riverside 500 ,jak szukalismy roweru dla dziewczyny tez byl brany pod uwage , mialo byc tanio lekko i  wygodnie , stanelo na tym

 

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/stinson-7-st

do bolu prosty ,  pozbawiony amortyztora  ,tylko siedem biegow najtansza przezutka z tylu , ale to byl strzal w dziesiatke, jest lekki nie przewraca sie i do windy sie miesci takie byly kryteria  ,kazdy ma inne ,



 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...