Skocz do zawartości

[do 6500 zł] enduro/dh/fr


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 
Rozglądam się za jakimś sprzętem do 6500 zł. Szedłbym raczej w stronę enduro ale dh również wchodzi w grę. Jestem początkującym jeśli chodzi o rowerki na pełnym zawieszeniu. Trochę spędziłem na BMX'ach i dirtówkach. Biorę pod uwagę nowy rower. Jeśli chodzi o używki to raczej z minimalnym wkładem naprawczym ;) Chętnie "posłucham" w jakim kierunku się udać i na jakich firmach się skupić, a na co uważać.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie to absolutnie podstawową trailówkę na pełnym zawieszeniu znajdziesz. W okolicach 9k pojawiaja się jakieś niskopółkowe enduraki. 14-15 to już dosyć przyzwoity sprzęt. Tak więc w używkach raczej się rozglądaj licząc się z koniecznoscia serwisu zawieszenia na dzień dobry (koszt przeglądu zawieszenia i amortyzatorów wraz z materiałami w serwisie znającym się na rzeczy to 1,2-3k w zależności od klasy amorów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://velo.pl/rowery/gorskie-full-suspension/enduro-275-fsx/dartmoor/blackbird-intro-275

https://velo.pl/rowery/gorskie-full-suspension/enduro-29-fsx/dartmoor/blackbird-intro-29

 

Wersja 27,5" będzie bardziej zwrotna i zwinna. Z kolei 29" ma lepszą geometrię i lepiej poradzi sobie na trasach DH.

Minusem obydwu rowerów jest to, że przy hamowaniu zawieszenie zapada się i usztywnia. Poza tym nie są one zbyt lekkie.

Tu masz test Blackbirda 29 w wyższej wersji: https://www.1enduro.pl/test-dartmoor-blackbird-evo-29-2019/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inna sprawa, aczkolwiek wielu może być zawiedzionych, że kupując plastik kupują ciężkiego byka, i niezależnie od wszystkiego te niespełna 16kg trzeba będzie pod górę pchać. Pisze to po to, żeby nie fiksować się specjalnie na wadze. Akurat w enduro inne rzeczy grają znacznie ważniejszą rolę IMO. No chyba, że jesteśmy maniakami lekkości a sami zdążyliśmy się odchudzić do 55kg w ciuchach. ;) Taki Dart na początek nie jest zły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taka polityka, że rzucają się ludzie na "tani" węgiel nie przywiązując większej uwagi że jest obwieszony klamotami z dolnej półki.

Zgadzam się, że na początek blackbird jest dobry i jak wspomniałem - będzie fun z jazdy to po sezonie/dwóch zmienić rower na jakiś rozwojowy a w tego nie inwestować bo nie warto. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackbird, zwł. w wersji 29", ma bardzo nowoczesną geometrię, co również przemawia na jego korzyść. 

Zawieszenie jest słabe (usztywniający się jednozawias), ale mówimy o rowerze za 6-7K. Przy większym budżecie można już celować np. w Moona 1.0. 

 

Nowy Strive to bardzo słaba oferta, wycelowana w ludzi, którzy muszą mieć kompozytową ramę, nawet jeśli jest obwieszona Rhytmem, NX-em i Guide'ami T, a całość waży ok. 16kg z pedałami.

Jak ktoś szuka dorego roweru za 13-14K, to powinienem raczej spojrzeć na Moona 3.0, Caprę i Swoopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Za 14k to jest już strive cf8.0 ale w stosunku do moona to wolałbym nawet cf5.0 na rhytmie itp. bo dla mnie zawieszenie w moonie jest nieudane (miałem, jeździłem, wyleczylem się z vpp).

Za 14K w tej chwili jest CF 6.0.

Co Ci nie pasowało w RVS i o którym roczniku rozmawiamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrekwad95 napisał:

Zostając przy ofercie darta... może warto poczekać na oferty na 2020? 

Wątpię, aby ceny były lepsze. Jedyna rzecz, która może być lepsza to być może aplikacja nowych napedow Shimano - dla mnie to byłby argument, dla innych nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Co się zmieni masz w filmie.

Ja zamówiłem na model EVO 29 na sezon 2020 - pomimo Yari'ego bez chargera (wcześniej był) i prawie całego napędu SX Eagle 1x12 (wcześniej NX bez eagle 1x11).

Ale za to ma 170mm sztycę w XL (wcześniej 150), tarcze 200/180 (wcześniej 180/180), kasetę 12x NX 11-50T (wcześniej 11x Sunrace 11-46T) i wspawany dodatkowy element w ramie.

 

Miałem identyczny budżet jak twój - i nastawiłem się, że kupię Rockridera AM100S 2020 z Decathlonu (już z poprawioną geometrią i osprzętem), Blackbirda INTRO lub Bluebirda. Tyle tylko, że do roweru za 6500 pewnie za jakiś czas będziesz musiał coś dołożyć - bo tej cenie dostajesz dobre, ale podstawowe wyposażenie jeśli chodzi o amortyzację, hamulce i opony - a to podstawa. Napęd nie ma znaczenia, czy to będzie NX czy SX. O GX nawet nie myśl. 

 

No i zamówiłem ze zniżką - po kilku telefonach, że te nie da się kupić taniej, bo nie wiadomo czy będą i schodzą na pniu, znalazłem sklep który dał 10% zniżki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...