Skocz do zawartości

[Rozmiar ramy] Cube Touring Pro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z Racji tego że nie mogę się już doczekać bo mój serwisant robi już przekładkę prawie 2mc...  to rozkładam temat..

Otóż chodzi o to że miałem rozmiar ramy 58cm przy wzroście 180cm i długość do krocza to 79cm no i teraz zakupiłem sobie ramę 50cm i pytanie czy ta rama będzie odpowiednia? 
I następne pytanie: Przy dopasowaniu rury steru (cięcie) ile zostawić podkładek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rum67 napisał:

i teraz zakupiłem sobie ramę 50cm i pytanie czy ta rama będzie odpowiednia? 

Odważnie. Wnioskuję że 58 była za duża, kupiłeś 50 i teraz pytasz czy będzie dobra.

Na Trekingach się nie znam, natomiast jeżeli masz 180 cm wzrostu, więc niski nie jesteś i kupujesz drugi najmniejszy rozmiar ramy, to coś czuję że może być za mała.

1 godzinę temu, rum67 napisał:

Przy dopasowaniu rury steru (cięcie) ile zostawić podkładek?

Tyle żebyś zapewnił sobie wygodną pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Poochaty napisał:

Ja mam taki przekrok i standardem jest dla mnie wyjściowo rama 54. 58 musiała być za duża, ale 50 to jest rama na 170 cm wzrostu, więc będzie za mała. A nie prościej bylo popatrzyć w tabele?

Zapomniałem dodać że sprawdzałem na różnych stronach/kalkulatorach i wyskakiwało mi od 50cm do 54cm i też byłem w jednym sklepie i oni też mi radzili jak bym chciał nowy rower tego typu dla siebie to 50cm lub 51cm, Cube akurat nie miał 51 więc zamówiłem po miesiącu a ogólnie roku przymierzania się do zakupu 50cm, i w końcu teraz napisałem na forum bo mam już dość czekania, ale na oko ta rama wydaje mi się bardzo mała, więc już sam nie wiem co mam o tym myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Zmień serwis, bo czekanie 2 miesiące na cokolwiek to przesada...

Nowo otwarty więc zaufałem komuś że się postara jak może, i też nie wszystkie skleposerwisy w moim mieście mają czas więc postawiłem na tego serwisanta, gdyby było to max 2tygpdnie to bym machnął ręką, ale już się po woli wkurzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierz ten rower póki Ci jeszcze jakiś cudów z nim nie narobili. Jeżeli ktoś przez dwa miesiące nie ma czasu zrobić przekładki która trwa jakieś 3h, to coś jest mocno nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Zabierz ten rower póki Ci jeszcze jakiś cudów z nim nie narobili. Jeżeli ktoś przez dwa miesiące nie ma czasu zrobić przekładki która trwa jakieś 3h, to coś jest mocno nie tak.

Póki co jest tylko przykręcony wkład suportu i i nabite są miski na łożyska steru, oraz rozkręcony stary rower...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...