Skocz do zawartości

[Hydraulika] jakie polecacie hamulce?


Han1909

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kiedyś już napominałem się w temacie hamulców Promax Solve, zostały wymienione na gwarancji, ale niestety okazało się, że jednak jest to badziewie, bo po raz kolejny zaczynają cieknąć i również przez to zapowietrzać, a już jest po gwarancji(znajomi mają hydrauliki np. shimano, rowery 3-4 letnie i nie dzieje im się nic).

Co polecilibyście w miarę pewnego, w miarę rozsądnej cenie w stosunku do jakości, żebym nie musiał z tym latać na serwis co pół roku? Rower Kellys TNT50 model 2016, tarcze 160mm.

Jestem niestety sporych gabarytów, bo nieco ponad 100Kg, dlatego też zastanawiam się nad wymianą tarcz na 180mm(czy to coś da?)

jazda w 70% po mieście, czasem wypad w jakieś lasy, albo inne szutrowe ścieżki, na śląsku tego masa.

Pytam, ponieważ nie jestem na czasie z aktualnymi informacjami na temat części, a może jest nawet coś starszego ale sprawdzonego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tarczy 180mm z przodu juz SLX będą dość fajnie hamowały, ale musisz fabryczne klocki wymienić na lepsze, tarcze też model od SLX w górę.

Są jeszcze Magury MT2, te hamulce w cale słabe nie są, a ty nie potrzebujesz hamulca o mocy hamulca zjazdowego, żeby szalec po górach.
Albo kupić na przód MT5, a na tył MT2/MT4. ;) Tylko znowu zestaw 2x MT5 to 154 euro... i nie bardzo sie opłaca przy tej cenie kombinowąć, żeby na tył dawać nizszy model hamulca.
(https://www.bike-discount.de/en/buy/magura-mt5-disc-brake-set-528592)

Tu zestaw MT5 + tarcze:
https://www.bike-discount.de/en/buy/magura-mt5-disc-brake-set-737688
(biorąc tarcze 180mm, należy jeszcze kupić adaptery, jakies 2x25zł)

Podobnie możesz zrobić z ZEE/SLX, przód ZEE, tył SLX.

Ogólnie to polecam ten sklep:
https://www.bike-discount.de/en/shop/disc-brake-sets-272/l-24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie tarcze razem z klockami wymieniałem na początku grudnia 2018. klocki metaliczne BARADINE DS-10(budżetowce, ale opinie miały dobre), natomiast tarcze SHIMANO SLX DEORE SM-RT66 160mm, przeznaczone i pod żywiczne i pod metaliczne klocki, są proste. Niemniej znowu mi hamulce chyba się zapowietrzają i zastanawiam się czy od razu pakować się w tarcze 180mm, czy chwilowo oszczędzić sobie kosztów, zakupić oba hamulce, wyczyścić tarcze i zobaczyć jak to się sprawuje, tym bardziej, że nie jest to rower za 6k, tylko za niecałe 2000 złotych. roweru do szaleństw nie używam, jednak masa którą trzeba wyhamować jest ponadstandardowa :)

no i jeśli już miałbym pakować te 180mm, to wystarczy jakiś dystans/adapter? widelec fabrycznie jest dostosowany do 160mm.

Jeśli pytacie o budżet, to na pewno nie chcę się wypłacić połowy ceny roweru :) myślałem- max 500 zł. jeśli by trzeba było tarcze zmienić na 180mm, jest szansa się zmieścić? udało mi się przejechać na kilku innych rowerach z hydrauliką, cenowo ~2400-2500 zł, i hamulce sprawują się idealnie, bez żadnych remontów. a nie sądzę że producent do roweru za taką kwotę wkłada hamulce po 1000 złotych.

 

 

 

/edit:

z tego sklepu, który Kolega Phoe podrzucił, myślałem nad:

https://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-br-mt420-disc-brake-set-870486

https://www.bike-discount.de/en/buy/tektro-gemini-disc-brake-set-575617

 

jest to coś warte? Tektro ma już w zestawie tarcze. Patrzyłem na sortowanie według ceny i budżetu, chyba że jak trzeba będzie stówkę dopłacić to trudno, jakoś wyłuskam.(oczywiście 100 złotych, nie euro :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź już lepiej Magure MT2.

https://www.bike-discount.de/en/buy/magura-mt-sport-2-finger-carbotecture-r-lever-disc-brake-set-758769

W rowerach za 2000-2500zł są prawie zawsze Shimano 315, maks 396, a ta Magura MT2 w porównaniu do nich to jest cos jak Passat vs Mercedes e classa.

Co do sklepu, który poleciłem, to jak znajdziesz taniej w Polsce, bierz z Polski, ale Magura Mt2, za szt na CR to 215zł, a na B-D 75 euro za komplet...

I zdajesz sobie sprawę, że hamulec będziesz musiał skrócic, zarobić przewód od nowa i odpowietrzyć?

W sumie olej będzie tylko potrzebny mineralny, bo do odpowietrzenia wystarczy strzykawka, na necie są filmiki co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że olej nie jest dodawany w zestawie? jaki byłby dobry?

Jeszcze mam pytanie, takie poza tematem, ale nie ma sensu zakładać osobnego wątku.

Opony, w 70% jazdy po mieście(nawet zima), brać budżetowe po ok 60-70 złotych czy coś lepszego szukać? Fabryczne 29x2.15 kellys attack, ale wytarły się po niecałych dwóch latach używania po mieście, bez szaleńczych hamowań. jednak już w następnym roczniku były stosowane 29x2.25 schwalbe, także takie też się zmieszczą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 18:41, phoe napisał:

Co do sklepu, który poleciłem, to jak znajdziesz taniej w Polsce, bierz z Polski, ale Magura Mt2, za szt na CR to 215zł, a na B-D 75 euro za komplet...

co to znaczy CR? na allegro Magura MT2, występuje tylko w jednym ogłoszeniu, i to tylko jedna sztuka. jak wygląda procedura i koszt wysyłki w tym sklepie? trzeba się rejestrować? szczerze, jeszcze nie kupowałem przez neta z zagranicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Płacisz kartą, kupujesz i wysyłają. Jak wszędzie indziej.

Co do opon to ja polecam Vittorie Saguaro i Mezcal - moga być w wersji drutowej. Wytrzymałe, na asfalcie małe opory toczenia a świetnie się wgryzają w podłoże poza asfaltem. Na lekkim błocie świetnie dają radę (tu piszę o Saguaro) ale lepkie błoto i mokry piach szybko je zalepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawa to 2 dni tak naprawdę, wysyłaja praktycznie od razu(o ile jest na stanie), raz jak zamówłem w niedzielę to miałem w środe u siebie, weź DHL jako przewoźnika.

Co do ceny, to wyjdzie trochę drożej niż na stronie, bo VAT Ci nalicza 23%, a masz bez logowania się "niemiecki", konto musisz utworzyć rzecz jasna, masz tam nawet przelewy24h z tego co kojarzę jak chodzi o płatność.

Olej kup dedykowany, tj:
https://www.bike-discount.de/de/kaufen/magura-royal-blood-hydraulikoel-100ml-25401
(100ml wystarczy, na zalanie pełnego hamulca wchodzi +/- 20ml, a ty masz tylko odpowietrzyć)

Opony... coś od Maxxisa warto, ale szukaj raczej po allegro dla dobrej ceny, Ikon, Ardent Race...

A możesz nawet Schwalbe Marathon MTB, jak zależy Ci na żywotności(lub Smart Sam), pewnie jeździsz mocno rekreacyjnie, stąd będą raczej wystarczające.

ps, CR = centrumrowerowe.pl

z tanich Polskich sklepów moge polecić sbike.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za rady, niestety na Magury MT2 muszę czekać do 25 lipca, bo na razie nie ma na stanie. olej i opony mam już w koszyku.

z ciekawości, ile kosztuje wysyłka u nich? no i czy będę potrzebował jeszcze jakieś specjalne narzędzia/adaptery do napełnienia i odpowietrzenia hamulców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shipping costs - 9,95 €
from 250,€ - 4,95 €
per bulky good - 32,90 €
per bicycle - 36,90 €
per Trekking - 45,90 €

Ciebie raczej będzie dotyczyła opcja nr 1.

Tak, strzykawkę z apteki i wężyk do niej.

Skróć je od strony klamki i nie przelewaj całych, tylko spróbuj samą klamkę odpowietrzyć i tyle, wkrecasz strzkawkę w klamkę i naciskasz pod różnym kątem klamkę, aż wyleci powietrze i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem magury MT2, bo są znów dostępne, dodatkowo olej i opony. tylko naszła mnie taka myśl, czy za te 88 ojro zamówiłem zestaw przód i tył, czy tylko na jedno koło? bo tak w zasadzie to nie jest jednoznacznie napisane, i coś się boję, że się trochę wydymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Scope of delivery

  • 1 x MT Sport 2-finger Carbotecture lever SL® disc brake set
  • 4 x fastening screws
  • 2 x insert pin
  • 2 x olive
  • 2 x transport safety
  • Disc brakes are ready-to-install, filled and bled!

'Set', czyli komplet przód + tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat  tanie magury potrafią się bez powodu zapowietrzać. Nowe deore albo sika już w pudełku albo wcale. Serwisuję sporo rowerów z M6000, raz dobrze odpowietrzone są praktycznie bezobsługowe (wymiana klocków w miarę zużycia). To samo dotyczy zresztą M396, M315 czy MT200. Kilka sezonów bez dotykania te hamulce wytrzymują. To już nie te czasy jak tanie hydrauliki shimano nie potrafiły przetrwać zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, dopiero teraz są następne rady, kiedy już zamówiłem? :) zobaczymy, gwarancja na te heble na pewno jest, w razie awarii odsyłam. z tego co widzę, jest to konkretny sklep, bo patrzyłem po innych i nie jest już tak kolorowo..

nawiasem- jak ocenić Promaxa Solve do Magury MT2 albo Shimano M6000? można to w ogóle jakkolwiek porównywać?

jeśli coś będzie nie tak z magurami, na pewno dam znać i wznowimy ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że na pewno lepsze niż te Promaxy. nie poleciłbym tego nikomu, dwa komplety się zużyły w przeciągu dwóch lat. na dodatek w drugim musiałem wymienić klocki na lepsze, a do tego tarcze, bo wszystko wyło jak syrena z pociągu- to tak dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...