Skocz do zawartości

[Do 2500] Rower na długie wyjazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Szukam rowerów (męski i damski) na dłuższe wyprawy np.:

Szlak Green Velo, Szlak orlich gniazd, Szlak wybrzeżem Bałtyku. Poza tym jazda po lesie ( kamienie, korzenie, piaski ). Takie 50/50 asfalt i nieasfalt.

Moje zainteresowanie przykuł obecnie https://www.goride.pl/meskie-2/kross-evado-6-0-2018?from=listing&campaign-id=20

Poprzeglądawszy kilka ofert w tej i podobnej cenie, wygląda na to że ten ma najlepsze wyposażenie.

Co sądzicie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zerknij sobie jeszcze na model Flow 4.0 GTS polskiego producenta Tabou. Za katalogowe 2800 dostaniesz trochę lepszej jakości amortyzator i nowszy napęd Deore 3x10 z lżejszą i sztywniejszą korbą. Przy zakupie dwóch pewnie jakaś lepsza cena byłaby możliwa.

Ta oferta na Evado też jest sensowna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross z linka jest całkiem przyzwoity ale ...  piszesz że chcesz jeździć po piachach , korzeniach , kamieniach , chcesz jechać na Jurę . Myślę że do takiego zastosowania  lepszy będzie turystyczny ( bo absolutnie nie sportowy )  MTB .  Zresztą w podanej kwocie chyba trudno było by kupić rasowego XC . Turystyczny MTB to ( moim zdaniem ) najbardziej uniwersalny rower . Trzeba tylko kupić model który umożliwi montaż bagażnika . Pełne błotniki do terenowej jazdy odradzam raczej jakieś przyczepiane plastiki .

Rowerowy szlak orlich gniazd przejechałem 2 lata temu na oponach 2,1" . I to jest minimum szerokości - piach .

Gdybyś jednak chciał więcej czasu spędzić na asfalcie zawsze w MTB możesz opony zmienić na węższe . W rowerze crossowym dużo szerszych nie założysz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...