Skocz do zawartości

[klejenie dętek] Jakie łatki i klej polecacie?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuuję ten archiwalny temat https://www.forumrowerowe.org/topic/192883-łatki-jakie-łatki-i-jaki-klej-do-dętek-i-opon-polecacie/

Niedawno zabrakło mi kleju Expand https://ctbike.pl/expand-klej-do-detek-5g.html i próbowałem nakleić łatkę (na szczęście w domu) http://www.interglobus.net.pl/pl/produkty/kleje_kauczukowe_syntetyczne/klej_butapren,p1519558258

Napiszę krótko - jest to g... które wcale nie klei gumy :angry2:. Tak więc warto dokupić Expand na zapas. Bo niestety po otwarciu klej lubi zasychać w tubce.

Co do łatek samoprzylepnych - jechałem raz z kolegą, złapał gume i póbował tym wynalazkiem. Też do niczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zestaw TiPTop. Uzywałem wiele razy, nigdy nie pusciło, a mam ich łatki na detkach szosowych nadmuchane do ponad 100PSI (czasem pewnie do 120PSI).

A te wszystkie samoprzylepne PArkToole itp to jest do yyy.... w razie wpadki mozna zalepic i próbowac wrocic tym do domu, a pozniej trzeba nalepic TipTOpa :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ŁAtki TipTopa sa wystarczająco dobre i tanie, do tego są cienkie i łądnie się układaja nawet na małych detkach szosowych. Nie widze powodu aby używac jakas gruba gume ze starej detki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trase, jak mtb to 1 detka, na szosie tyle samo miejsca zajmuja dwie detki. Wszelkie naprawy, klejenia w domu. Pomijam sytuacje dlugich calodziennych jazd.

Dolanczam sie do cementu Remy, kleje nim detki lateksowe z lateksowymi latkami. Uzywam ich latek do detek butylowych. Bardzo dobry klej. 

35934615311_61f0eccdb3_m.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 1415chris napisał:

W trase, jak mtb to 1 detka, na szosie tyle samo miejsca zajmuja dwie detki. Wszelkie naprawy, klejenia w domu. Pomijam sytuacje dlugich calodziennych jazd.

Dolanczam sie do cementu Remy, kleje nim detki lateksowe z lateksowymi latkami. Uzywam ich latek do detek butylowych. Bardzo dobry klej. 

35934615311_61f0eccdb3_m.jpg

 

Ale to duże opakowanie jest. A ten? https://felgeo.pl/product-pol-5385-Klej-do-opon-Special-Cement-BL-12-g-Rema-TIP-TOP.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawel2208 napisał:

Też zdarzyło mi się użyć samoprzylepnych i jeszcze kogoś poratować. Do tej pory mnie nie zawiodły. Naklejasz, dociskacz i od razu możesz zakładać i pompować koło.

Widocznie moj kolega miał jakieś tanie chińskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens uzywania latek samoprzylepnych ? Oszczednosc czasu?

Jak juz cos robic to robic to pozadnie. Takie klejone latki nie zapewniaja tak dobrego polaczenia jak to ma miejsce w przypadku wulkanizacji.

Klej w takich latkach z biegiem czasu bedzie coraz slabiej trzymal i latki zaczynaja odchodzic. Lata temu przerabialem temat. Moze maja swoje miejsce, zastosowanie ale na pewno nie jest nim poprawna trwala naprawa detki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatki samoprzylepne b.czaesto sie poddaja przy 60PSI, przy 80PSI cud jak nie ucieka, chyba nie ma takiej ktora zniesie wiecej niz 100PSI, robi sie mały kanalik przez ktory powietrze ładnie spitala.

Jedyna ich zaleta, to ze sa małe,  mozna wrzucic do kieszonki, cos tam przyłatac prowizorycznie i wrocic do domu na rowerze, zamiast pchania. Jak ktos odchodzi dalej niz na tzw drugi krąg od komina, to nie powinien tego używać, chyba że ma swiadomośc ile PSI taka łatka znosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 10:34, cyganos napisał:

Łatki samoprzylepne są dobre do szybkiego łatania, jak człowieka w lesie złapie guma a komary całymi stadami bzyczą nad głową to jest to najlepsze wyjście. W domu można zerwać nałożyć normalną gumę z klejem i gitara ;)

No właśnie.. Niedawno łatałem dętkę i 2 łatki, które się już na niej znajdowały trzymały się idealnie - oczywiście tradycyjnie klejone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich własnych doświadczeń to używałem jedynie łatek samoprzylepnych Park Toola i nie sprawdzały się nawet przy niskich ciśnieniach w MTB.

Czasem oglądem tego youtubera i on ma dobre doświadczenia z łatkami Lezyna, jeśli faktycznie wytrzymują wyższe ciśnienia to w trasie mogłyby okazać się praktyczniejszym rozwiązaniem od tradycyjnych łatek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...