Skocz do zawartości

[Szosza] Jaką wybrać pierwszą szosę i jak podejść do tematu


Linvicta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu pierwszej szosy w życiu. Obejrzałem poradniki na youtubie i na pierwszą szosę póki co wypadło na Kross vento 2.0 2019 28"

"https://www.domenasportowa.pl/product-pol-191898-Kross-Vento-2-0-2019-Rower-szosowy-28.html?selected_size=214&gclid=CjwKCAjw6vvoBRBtEiwAZq-T1T4wj8iy7k2E0tYTgW3nw-HH73ZcEvMtuyEYMPGnTQD6HeSyMJyD-xoCyJAQAvD_BwE"

Dodam, że nie interesuje mnie bycie kolarzem dla wyników itp. po prostu lubię jeździć na rowerze i zwiedzać, więc jazda na zwykłym januszowym rowerze po 50km mnie już jednak trochę męczy.

Jakieś porady dla świeżaka? ;p

Mogę dodać, że jestem osobą bardzo aktywną fizyczną o wadze ~83kg i 182cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na jedną z moich wypowiedzi w innym temacie w ostatnim czasie. Dość dużo napisałem na co trzeba zwrócić uwagę.

17 minut temu, Linvicta napisał:

więc jazda na zwykłym januszowym rowerze po 50km mnie już jednak trochę męczy

Nie licz na to, że na szosie nagle będziesz robił 200 km :) To jest taka złudna wizja, że szosa sama jedzie. Owszem, jest lżej, ale nadal liczą się Twoje nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak lubisz jeździć na rowerze i zwiedzać, nie robisz tego dla wyników to szukaj szosy gdzie będziesz mógł wsadzic opony min.28, a może i 32. To pozwoli Tobie podróżować nieco wygodniej. Po drugie system pedałów- jeśli jest takie Twoje podejście , a wiesz że będziesz też troszkę chodził zamiast klasycznych pedałów szosowych wejdź w zwykły system spd. Kross zły nie jest, ale obadaj też tribana rc500 (możliwość wsadzenie szerszych opon, mocowania bagażnika, błotnika). Ma też swoje wady o których warto poczytać na stronie deca. No i warto do roweru się przymierzyć, a w zasadzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...