Skocz do zawartości

['Amortyzator przedni] Suntour Aion LOR - Czy będzie dobrze działał na moją jazdę


igorwod

Rekomendowane odpowiedzi

Za niedługo dojdzie do mnie rower Dartmoor Blackbird Intro 27.5 2019 ale zauważyłem że ma on Suntour Aion LOR 27.5”, skok 160mm który nie wiem jak działa i nie wiem czy będę musiał go wymienić na ogół jeżdżę po schodach mam plany pojechać  do kilku bike parków i skacze na różnych hopach moje pytanie to czy podoła on mojej jeździe i czy wie ktoś czy jazda na nim w terenie jest komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważaj szczególną ostrożność  przy jeździe na blokadzie ktora służy tylko do prostej drogi  w tym modelu nie ma zabezpieczenia jak w RS ze jak wpadniesz w dziurę to samoczynnie ci się odblokuje. W Aionie na blokadzie jak wpadniesz w dziurę  albo będziesz go używał na niewielkie dropy to tłumik szybko szlak trafi

Ponadto zalecam serwis zerowy na dzień  dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, phoe napisał:

Ile ważysz?

42kilogramy

12 godzin temu, ostry2407 napisał:

To najpierw zamawiasz rower i jak już do ciebie idzie to pytasz się o amor.  Sorki ale jak dla mnie to w ogóle pytanie z d..y i temat do zamknięcia

w tej cenie był to najlepszy wybór i itak bym go zamówił nawet jak amortyzator nie nadawał by się do mojej jazdy bo za 6k nowego lepszego nie znalazłem i zamawiając go liczyłem się że może być różnie a czekając na rower nie miałem co robić zbyt i postanowiłem się zapytać tutaj żeby jak coś w ten czas znaleźć zamiennik

9 godzin temu, ACTIVIA napisał:

Zważaj szczególną ostrożność  przy jeździe na blokadzie ktora służy tylko do prostej drogi  w tym modelu nie ma zabezpieczenia jak w RS ze jak wpadniesz w dziurę to samoczynnie ci się odblokuje. W Aionie na blokadzie jak wpadniesz w dziurę  albo będziesz go używał na niewielkie dropy to tłumik szybko szlak trafi

Ponadto zalecam serwis zerowy na dzień  dobry

dlaczego serwis na dzień dobry ma wadę fabryczną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, igorwod napisał:

42kilogramy

w tej cenie był to najlepszy wybór i itak bym go zamówił nawet jak amortyzator nie nadawał by się do mojej jazdy bo za 6k nowego lepszego nie znalazłem i zamawiając go liczyłem się że może być różnie a czekając na rower nie miałem co robić zbyt i postanowiłem się zapytać tutaj żeby jak coś w ten czas znaleźć zamiennik

dlaczego serwis na dzień dobry ma wadę fabryczną??

Serwis na dzień dobry bo producenci amortyzatorów to takie dziady, że nie stać ich na oleje i smary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, phoe napisał:

Jak ważysz 42kg to powinieneś wymienić sprężyny na miekkie.

A serwis zerowy dlatego, że widelce są fabryczie "suche" w środku.

U Activii, który napisał wyżej zrobisz te 2 rzeczy.

Jaki to koszt wymienienie sprężyny na miękką i olei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge tylko powiedziec tyle, że twarda jast nawet za twarda dla 80kg, bo kumpel prawie odrazu odesłał wideł żeby wymienić, ja ważę jakieś 70kg i od początku mam miękką(ale jaką dokładnie to nie wiem) i jest ok.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dzieciaka przesadziłem na epixona, dzieciak 45kg, sprężyna miękka jest jeszcze trochę zbyt twarda. Przy ciśnieniu żeby wykorzystywał powiedzmy te 90% skoku nominalnego sprężyna zaciąga z 10mm skoku bez obciążenia. Ogarnąłem to w sposób najmniej elegancki - zwiększyłem skok o 20mm.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...