Skocz do zawartości

[Rama rowerowa pęknięcie] Kross Level A8


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Panów. W załączonych obrazkach widać na ramie rowerowej(tylne widełki) spaw przy mocowaniu hamulca gdzie działają duże siły podczas hamowania hydraulicznym hamulcem tarczowym. Miejsce dokładnie oczyściłem.

Zastanawia mnie czy to jest jakieś mini pęknięcie czy co? Zdrapałem fragmencik, rzuciłem okiem i nie ma tam raczej żadnej czarnej kreski(szczeliny) bynajmniej gołym okiem trudno coś zobaczyć jednak z wierzchu jak widać na zdjęciach są takie srebrne "kreski" tuż przy samym spawie na jego granicy z rurą. Potem zamalowałem markerem(stąd czarna kropka). To miejsce nie wydaje żadnych dźwięków ani podczas jazdy ani podczas hamowania więc raczej "nie pracuje" nic tam. Miałem wcześniej do czynienia z pęknięciami w ramie mniejszymi oraz większymi i niektóre większe aż strzelały i przeważnie po zdarciu lakieru była czarna kreska grubości włosa. Jednak nie daje mi ten przypadek spokoju i zwracam się do specjalistów. Moje pytanie brzmi:

 

1. Czy to może być pęknięcie?

2. Jeśli nie to skąd się coś takiego bierze?

 

Materiał to aluminium ultralite jak podaje producent. Lakier czarny matowy - jeśli to ma znaczenie.

20190706_210321 (Kopiowanie).jpg

DSCF2284 (Kopiowanie) (Kopiowanie).JPG

DSCF2280 (Kopiowanie) (Kopiowanie).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kwiat126p napisał:

Ok. To w takim razie niedziękuję za niepomoc :) Ale może ktoś się jednak skusi na opinie?

Się sfuczał.

Nie wiem co niektórzy mają pod sufitem, wklejać gówno fotkę, ktoś pisze, że po tym się nie da i jeszcze fuczenie.

Idź z tą fotką do speca od materiałoznawstwa, tam to z Ciebie dopiero poleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij kołek z d... chłopie i nie udawaj tu szefa szefów internetowego forum. Nic się nie sfuczał. Jak cię boli bardzo to posmaruj okolice okrężnicy i nie wypowiadaj się nic nie wnosząc do tematu. A polać to ci można łeb zimną wodą na ostudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzymaj. Cza być twardym a nie miękkim.

 

A teraz weź sobie tą fotkę pod nos, idź z nią do roweru i powiedz mi czy widać dokładnie to na fotce co oczami widzisz ?

A jak nie rozumiesz, co się pisze do Ciebie, to może idź się wyśpij i wróć jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Idź z tą fotką do speca od materiałoznawstwa, tam to z Ciebie dopiero poleją."

tak się składa że z takimi fotkami(w przypadku ramy dartmoora w tedy) zgłosiłem się do spawaczy i odpowiadali poważnie bez pultania się i toczenia piany z pyska.

 

"A jak nie rozumiesz, co się pisze do Ciebie, to może idź się wyśpij i wróć jutro." Jest sobota 23.00 więc rozumiem sytuację, także wytrzeźwiej i wróć jutro napisać coś na temat. Na bani pewnie ciężko zebrać myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, Janu_sz napisał:

A jak nie rozumiesz, co się pisze do Ciebie, to może idź się wyśpij i wróć jutro.

akurat zrobimy tak, że to ty Jasiu pójdziesz się wyspać, wrócisz na forum za tydzień a będziesz mógł pisać na forum po upływie kolejnego tygodnia...

Wracamy do tematu.
do autora - znajdź kogoś kto ma dobry aparat i wyślij nam lepsze foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...