Skocz do zawartości

[do 2000] Rower MTB po ulicy i po piachu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu planuję zakup jakiegoś roweru do wszystkiego, trochę po ulicy, w lasy i po piachu. Wzrost 174cm waga 85kg, dosyć krótkie nogi, długi tułów, koła pewnie 27,5 A rama?
Żadnych tam skoków wyczynowych zwykła jazda na wieś, nie będę go katował.
Muszę się ograniczyć do dwóch marek które są w hurtowni w moim mieście, ale jak będzie coś co bardziej opłaca się w tej cenie to też taką propozycją też nie pogardzę.
Myślałem o
https://www.kross.pl/pl/2019/mtb/hexagon-6-0

Ponoć niższych od 4.0 a wyżej niż 6.0 nie opłaca się nabywać... ewentualnie jakiś Romet,  ale nie wiem z czego tu wybrać.
Nie za bardzo się na tym znam, nazwy nic mi nie mówią a ostatni mój rower to był przytulony po kuzynie starusieńki magnum z rozwalonymi przerzutkami, ale przy gwałtownym przyśpieszaniu łańcuch spada i praktycznie nie da się tak jechać...swoją drogą też się zastanawiam czy by go nie zrobić bo rower bardzo wygodny.

Przeglądałem tematy, ale preferencje dosyć znacząco się różnią więc dalej jestem niezdecydowany. Będę wdzięczny za porady, tylko bez elitaryzmu proszę, bo mam tak do 2000zł na wydanie więc jak to ktoś określił na tym forum, musi starczyć na jakiś bułkowóz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie różnica w cenie nieznaczna, pytanie tylko czy sprzętowo? W sensie, jak mam ten budżet do 2000 to te 100 czy 200 złotych w tym przedziale nie robi mi takiej różnicy.
Np. Czytałem że Shimano Acera jest wyraźnie gorsza od Alivio... oprócz paru brakujących komponentów jak lampki czy jakiś błotnik to raczej nie chciałbym co chwilę czegoś wymieniać czy dokupować
A jakiś Romecik? Coś godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Hexagonem ... to rower o dosyć wyprostowanej pozycji - krótki - jeżeli masz krótkie nogi i długi tułów możesz czuć się jak wbity w dziecinny rowerek. Z innych ciekawostek - ma klamkomanetki - manetki przerzutek i klamki hamulca w jednym kawałku. Wymiana czegokolwiek to większa operacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...