Skocz do zawartości

[napęd] Wymiana czy kupno nowego roweru


karakan

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, polmaj napisał:

https://allegro.pl/oferta/rama-rowerowa-accent-peak-27-5-ta-rozmiar-l-8339985540

tu masz L , ale niestety kolo trzeba by przeplatać

Widziałem te aukcję. 

Pod moje koło ta rama kosztuje 900zł,co mnie trochę zdziwiło, a myślę, że za te 300 mogę kupić koło pod sztywną oś i nawet lepiej na tym wyjdę, jak myślicie? 

Mojego sie przeplatać nie opłaca, bo kupiłem najtansze jakie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, polmaj napisał:

Super!

Powiedz mi kolego czy pomiędzy nimi jest różnica poza wyglądem? W sensie czy warto dopłacać czy brać najtansze z tej listy. 

 

Ii w ogóle bardzo bym chciał wam podziękować za poświęcony czas dla mnie, szybko mi odpisujecie na każde pytanie, wszystko jasno opisujecie. 

Super :)

 

PS. To z drugiego linku, to 29" więc pytanie czy między tym pierwszym, a trzecim linkiem te koła mają jakieś różnice ma korzyść droższego czy nie ma sensu dopłacać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.wzbuda najmniej zaufania te obrecze nie mają najlepszej opinii , piasty chyba na maszynach  ,ale też w razie awarii najtaniej je naprawisz

2 kolo systemowe deore  , piasta na łożyskach kulkowych , trzeba bedzie czesciej zaglądac do piasty , no i jak załatwisz szprychę to naprawa może być kosztowna (sam mam jedno z kół klasy nizszej mt500 i przez trzy miesiace raz tam zaglądano do piasty , szprychy sie trzymają i spoko się kręci )

3 najdroższe wydaje sie najlepsze , piasty na maszynach i jakoś kojarzy mi sie dobrze ale internet o nich milczy

sam bym celował  w wariant drugi , tylko  tarcze musialbyś zmienic bo masz tam centerlocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polmaj napisał:

1.wzbuda najmniej zaufania te obrecze nie mają najlepszej opinii , piasty chyba na maszynach  ,ale też w razie awarii najtaniej je naprawisz

2 kolo systemowe deore  , piasta na łożyskach kulkowych , trzeba bedzie czesciej zaglądac do piasty , no i jak załatwisz szprychę to naprawa może być kosztowna (sam mam jedno z kół klasy nizszej mt500 i przez trzy miesiace raz tam zaglądano do piasty , szprychy sie trzymają i spoko się kręci )

3 najdroższe wydaje sie najlepsze , piasty na maszynach i jakoś kojarzy mi sie dobrze ale internet o nich milczy

sam bym celował  w wariant drugi , tylko  tarcze musialbyś zmienic bo masz tam centerlocka

No tu dałeś wersję tego drugiego na 29 cali, poszukam na 27,5 chociaż trzecie najładniej wygląda :D

 

Znalazłem ale oczywiscie towar niedostępny. Wszystko na 27,5 tak ciężko dostać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karakan napisał:

No tu dałeś wersję tego drugiego na 29 cali, poszukam na 27,5 chociaż trzecie najładniej wygląda :D

sorki już za dużo  tu masz na 27,5

https://allegro.pl/oferta/kolo-tyl-shimano-wh-mt600-27-5-12x142-11rz-czarne-8475500721

to trzecie moze nie jest złe , dopytałbym sprzedawcę o szcżególy  miedzyinnymi  szerokość obręczy  dlaczego tak tanio o gwarancję , fulcrum to dobre koła ale to może zależeć od półki cenowej

Teraz, ahaja napisał:

Masz 182cm - dlaczego średnie koło a nie 29? To kwestia przekładki z tej 540tki?

byłoby lepiej ale w uginacz trzeba jeszcze zainwestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ahaja napisał:

Masz 182cm - dlaczego średnie koło a nie 29? To kwestia przekładki z tej 540tki?

Właśnie kwestia tego :P

11 minut temu, polmaj napisał:

sorki już za dużo  tu masz na 27,5

https://allegro.pl/oferta/kolo-tyl-shimano-wh-mt600-27-5-12x142-11rz-czarne-8475500721

to trzecie moze nie jest złe , dopytałbym sprzedawcę o szcżególy  miedzyinnymi  szerokość obręczy  dlaczego tak tanio o gwarancję , fulcrum to dobre koła ale to może zależeć od półki cenowej

byłoby lepiej ale w uginacz trzeba jeszcze zainwestować

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Bieżnię redukcyjną kupisz też w biosternie. I nie polecam redukcji sztycy tylko ją wymienić na 31,6. Odnośnie ramy zapytaj ich czy by nie sprowadzili bo cenę mają całkiem przyzwoitą.

No właśnie dziwi mnie trochę, że nigdzie nie można dostać taniej niż 900zł,popytam. 

Jutro jak sobie wszystko ogarnę napisze jeszcze jeden post w celu sprawdzenia czy wszystko ok zanim wydam kasę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no ... Ale to warto się już na początku ograniczać szkieletem ? Wyczytałem na początku że masz w trzosiku coś w okolicach 2600zł ...

Rama 29 TA wyjdzie coś w okolicach 700zł. A koło też chcesz kupić ... dość wypasione to 1000zł (kpl. nowe np u Daveo) + 700-1000 amorek z wiaterkiem i jest super baza.

Apropos: jeździłem ze 3 miesiące z przejściówką do sztycy ... no i się bujała. Jak kupiłem porządną XLC na 1 śrubę to problem znikł. Polecam też zacisk podwójny Authora - z mniejszą siłą się go dokręca a trzyma jak skurczybyk. Nie jest drogi.

Stery mam też Neco maszynowe 383 z przejściówką.

Ps. Peak TA 27.5  nowa za 600zł ... ale chyba bez osi - trza by dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ahaja napisał:

No, no ... Ale to warto się już na początku ograniczać szkieletem ? Wyczytałem na początku że masz w trzosiku coś w okolicach 2600zł ...

Rama 29 TA wyjdzie coś w okolicach 700zł. A koło też chcesz kupić ... dość wypasione to 1000zł (kpl. nowe np u Daveo) + 700-1000 amorek z wiaterkiem i jest super baza.

Apropos: jeździłem ze 3 miesiące z przejściówką do sztycy ... no i się bujała. Jak kupiłem porządną XLC na 1 śrubę to problem znikł. Polecam też zacisk podwójny Authora - z mniejszą siłą się go dokręca a trzyma jak skurczybyk. Nie jest drogi.

Stery mam też Neco maszynowe 383 z przejściówką.

Ps. Peak TA 27.5  nowa za 600zł ... ale chyba bez osi - trza by dopytać.

Kurde, trochę mi teraz namieszałeś.

Chodzi oto, że ten peak 27,5 kosztuje 600zł na sztywnej osi na allegro, a bez sztywnej 900 więc za te 300zł mogę mieć koło pod sztywną oś.

Oczywiście, że lepiej by było przejść na 29 ale teraz nie mam kasy na amor, a jakbym do ramy dla 29'' wrzucił swój widelec żeby tylko przetrzymać i za jakiś czas kupić amor, można tak zrobić czy nie? czy to niemożliwe mieć widelec 27,5 + koło 27,5 w ramie przystosowanej do 29? w sensie tymczasowo.

Bo reszta cenowo wyniesie mnie identycznie niezależnie czy wezmę ramę 27,5 czy 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Przód pójdzie dosyć znacząco w dół i nieco mniej tył. W efekcie suport będzie nisko i będziesz haczył pedałami częściej niż obecnie.

W przyszłości i tak zamierzam kupić amor, ale nie teraz bo nie mam tyle hajsu na raz.

Może tyle przetrzymam na tym amorze przednim i kole, wiem, że w przyszłości pewnie będę żałował, że nie wziąłem 29'' a gdybym zrobił z niego fajną maszynkę, to bym nie musiał już nic później kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Rama peak 29 jest w porównaniu do 27,5 ch...wa do kwadratu. Głównie przez idiotyczną geo. Miałem 2 takie peaki, teraz ma żona. Butami o przednie koło się haczy ;).

Pogubiłem się już w tym wszystkim, a temat strasznie zaśmieciłem.

Najrozsądniej by było faktycznie przejść na te 29'' i zrobić z tego fajny rower do xc, w takim razie jakie ramy są godne uwagi za podobną kwotę?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...