Skocz do zawartości

[Licznik rowerowy] Poszukuję plus kilka pytań.


osiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję licznika rowerowego. Potrzebuje podstawowych parametrów, mogą być też dane typu wysokość itp, bez statystyk kardio. Przede wszystkim zależy mi na tym aby licznik rejestrował przejechaną trasę którą następnie można otworzyć np w programie Strava. I teraz pytanie. Czy liczniki z taka opcją potrzebują połączenia ze smartphonem? czy są np. takie które posiadają wbudowany gps i rejestrują trasę którą następnie można wyeksportować do pliku który da radę  zaimportować do aplikacji (strava itp). Zależało by mi na takim ponieważ smartfony mają krótką żywotność baterii, szczególnie z włączonym gpsem, internetem itp.  Jeśli licznik wymaga połączenia z telefonem to równie dobrze mogę rejestrować trasę bezpośrednio na telefonie na apce i nie potrzebuje wtedy licznika... Licznik może być przewodowy jak i bezprzewodowy. Wybieram się w kilkudniową podróż rowerem i chciałbym mieć zapisaną całą przejechaną trasę. Oczywiście licznik przyda się na przyszłość.

Proszę coś polecić i jeśli mogę prosić to objaśnić jak to wszystko działa bo w temacie porządnych liczników jestem zielony a po poszukiwaniu informacji w necie zbyt wiele sie nie dowiedziałem. Budżet to powiedzmy max 600 zł.

Myślałem nad Cateye Padrone Smart CC-PA500B  ale nigdzie nie znalazłem zasady działania....

 

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

Wahoo ELEMT Bolt np. tworzy historię, eksport może być automatyczny i do Strava i do aplikacji Wahoo np juz w domu, kadencja i inne funkcje można powiedzieć, że są extra+ nawigacja bardzo dokładna ze wskazaniem kierunku jazdy.

Uwielbiam takie komentarze. Budżet max. 600zł ale propozycja licznika za 1000zł. 

Ja Ci mogę zaproponować 3 liczniki do 600zł spełniające te kryteria:

Sigma Rox 11 -

Sigma Rox 7 - tańszy, bo nie ma możliwości podpięcia zewnętrznych czujników

Lezyne Super GPS

Wszystkie te liczniki zapisują trasę, którą potem możesz eksportować do Stravy, Endomondo, itp...

Wszystkie mają też możliwość prowadzenia po śladzie (nie nawigowania). Lezyne i Rox11 mają łączność z telefonem, ale tylko kiedy Ty chcesz (na przykład do synchronizowania przejazdów ze Stravą).

Zasada działania?: wbudowany GPS. Odpalasz licznik, jedziesz i trasa jest zapisywana w pamięci licznika. po zakończeniu jazdy synchronizujesz ze Stravą i gotowe.

Jeśli chcesz coś tańszego, proszę bardzo: Sigma Pure GPS. prędkość z GPS, zapis trasy. potem na komputerze zgrywasz trasę i synchronizujesz ze Stravą.

Uwaga: Jeśli mają to być długie wyjazdy, sprawdź jak wygląda sprawa baterii. Kolega żałuje zakupu Wahoo Elemnt, bo robi trasy po 10-12h i bateria mu nie wystarcza(ratuje się powerbankiem). W moim Lezyne Super GPS bateria trzyma ponad 20h. 

 

PS. Cateye Padrone nie ma GPS. Telefon musi być ciągle podłączony. nie polecam takiego rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...