Skocz do zawartości

['siodełko] gravel - źle dobrane'


ghostrider91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy w doborze siodełka w gravelu, bo obecne niestety wyrządza sporą krzywdę, do tego stopnia, że występuje ból prawego jądra i w dodatku dziewczyna przez dwa/trzy dni od ostatniej przejażdżki nie ma ze mnie żadnego pożytku. Wystarczy parę dni bez jazdy i wszystko wraca do normy. Wydaje mi się, że jest to wszystko spowodowane zbyt długim noskiem siodełka na którym opiera się to i owo ;)  Ważę 93kg i mam 186cm wzrostu, a obecna szerokość siodełka to 15cm i wydaje się być ok, chodź jeśli byłoby ciupek szersze, to bym się nie pogniewał. Jakieś pomysły ? PS Rama roweru L. Zmieniałem spodenki z wkładką, sprawdziłem wysokość siodełka oraz kąt i nie ma żadnej poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś Novus od Selle Italia? Jeżdżę na TM Flow i wygodniejszego chyba nie miałem, tyłek już na drugi dzień się przyzwyczaił. Z tym że nos mam mocno pochylony w dół, więc opieram się głównie tyłkiem, a nie kroczem i w sumie się nie zsuwam nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ghostrider91 napisał:

że występuje ból prawego jądra i w dodatku dziewczyna przez dwa/trzy dni od ostatniej przejażdżki nie ma ze mnie żadnego pożytku

Po ilu kilometrach lub jakim czasie jazdy zaczynają się te objawy? Przeczytaj tematy o prawidłowym ustawieniu siodełek, pożycz inny rower i na nim się przejedź, idź do sklepu który umożliwia wypożyczenie/testowanie siodełek - sprawdź sam. Z doborem siodełek to jest bardzo indywidualna sprawa.

Ale objawy masz koszmarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 18:51, ghostrider91 napisał:

Ważę 93kg i mam 186cm wzrostu, a obecna szerokość siodełka to 15cm i wydaje się być ok, chodź jeśli byłoby ciupek szersze, to bym się nie pogniewał. Jakieś pomysły ? PS Rama roweru L.

Pomysły takie, żebys poszedł i pokazał to komus kto sie zna :>  Mam podobna wage i troche wiecej wzrostu i ... jezdze na siodłach Proolog 135 mm wiec ... to z Tobie się coś wydaje to :P  może niewiele znaczyć. Szersze soodła nie są dobre do każdego rodzaju roweru jak i  do każdego  stylu jazdy, nie mówiąc juz o tyłku.

Ani nie napisałes co to za siodło, ani nie pokazałes jak to wyglada na zdjeciu jak siedzisz na rowerze, ani nie widać ustawienia siodła wzgledem korb, kierownicy. Jedno jest pewne, jak masz takie efekty to siodło nie jest dobre :P albo jest b.zle ustawione.

A wybór siodełka, to droga niekończąca się, jak już myślisz że znalazłeś najlepsze, przypadkowo wsiadasz na jakis inny rower i twoje dupsko krzyczy  "WoW, jest jeszcze lepsze", i znow jest chęć zmiany na lepsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do urologa idę dopiero 16.07. Wczoraj wyjechałem na próbę i spodenki z wkładką też mogą broić. Jeżdżę rowerem od 7 lat i po takim czasie spotkało mnie coś takiego... dziwne. W sumie to problem zaczął się od delikatnego mrowienia, drętwienia z 3 miesiące temu jeszcze na starym rowerze ale myślałem że po zakupie nowego roweru i ustawieniu wszystkiego problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...