Skocz do zawartości

[pompka stacjonarna] Porządna, nie ekstremalnie droga


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że średnio raz na rok muszę wymieniać tanio kupioną pompkę stacjonarną szukam czegoś trochę droższego, co posłuży mi przynajmniej 3-4 sezony. Wymagania:

- łatwe pompowanie
- precyzyjny manometr
- wytrzymałość
- wentyl na presta
- cena nie z kosmosu

Opcje z jakimiś air boosterami do robienia tubeless są mi zbędne, bo do tego mam zewnętrzny air booster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki budżet bo dla jednego ekstremalnie droga to 100 pln dla innego 1200. Nie napisałeś ile kół pompujesz ( do czego Ci ta pompka potrzebna ). Ktoś ma 1-2 rowery i pompuje gdy zajdzie potrzeba, inny ma małą wypożyczalnię rowerów i pompuje 20 razy dziennie. Wreszcie nie napisałeś do ilu barów pompujesz swoje koła ( jeden ma mtb i będzie pompował do 3 barów, drugi ma gravela i szosę i będzie pompował nawet do 8 barów ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu, bo pilnie potrzebuję nowej pompki.

SKS Airworx 10.0 jest zachwalana, ale podobno powyżej 6 barów nie jest już kolorowo.

Za to SKS Airkompressor 12.0 wydaje się być dobrym rozwiązaniem, zarówno do pompowania szosy jak i MTB. Tylko jak z jakością? Elementy są plastikowe czy metalowe?

Jest jeszcze Topeak, również chwalona (nie pamiętam, który model), ale wyglądająca na plastikową oraz Lezyne, ale te są strasznie drogie.

Swoją drogą...teraz jestem w stanie nabić 9barów pompką Beto za 30 zł (właściwie byłem, bo ją zepsułem), więc z tym SKSem nie może być tak źle. Może te opinie są od wycieniowanych szosowców, którzy nie mieli siły wcisnąć tłoka... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, TheJW napisał:

SKS Airworx 10.0 jest zachwalana, ale podobno powyżej 6 barów nie jest już kolorowo.

Za to SKS Airkompressor 12.0 wydaje się być dobrym rozwiązaniem, zarówno do pompowania szosy jak i MTB. Tylko jak z jakością? Elementy są plastikowe czy metalowe?

Mam 10 macałem 12  i wydaje się, że różnią się długością rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie SKSa, nie wiem ile to wniesie do tematu, ale mam starego Air Base, czyli model z ok 2012roku, dmucham n nie mniej niz 100PSI od lat- wydaje mi się ze ona byłaby w stanie i 200PSI dmuchac, jak i zrobic dzwignie żeby podniesc smaochód :P. Absolutnie bezobsługowa pompka, miałem juz kilka rzeczy od SKSa i nigdy na jakosc nie mogłe mzłego słowa powiedziec.

SKS to dobra frima robiąca akcesorja b.dobrej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice robią się przy wyższych ciśnieniach, powyżej 6 bar.

Taka pompka ( max 4 - 4,5 bar, czyli de facto  wszystko oprócz szosy )  używana na serwisie wytrzyma spokojnie rok, ( co najwyżej końcówkę pompki trzeba wymienić bo się zużywa ) co dla zwykłego domowego użytku oznacza, że wytrzyma do końca naszego życia, no chyba, że ze starości się zepsuje po kilku latach bo się uszczelka ukruszy itp.

https://allegro.pl/oferta/pompka-serwisowa-beto-cmp-069-manometr-av-dv-fv-8022345353

 

Jeśli jednak trzeba pompować 6 i więcej bar, szczególnie 8 bar to taka pompka jest na kilka- kilkanaście razy max. I wtedy trzeba taką, która spokojnie, kilkadziesiąt, setki razy  wytrzymuje 8 bar i trzeba 200 pln lub więcej wydać.

To z autopsji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed podobnym dylematem kilka dni temu, potrzebowałem pompki która da duże ćiśnienie. W końcu się zdecydowałem na Topeak JoeBlow Race Blue. Nie zawiodłem się. Znajomy też ma taką już 3 sezon, zero śladów zużycia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SKS 12 bardzo fajna pompka , juz 2 sezon ja użytkuje ma sie dobrze . Z minusów  bardzo nie stabilna wiele razy mi sie przewróciła i nie umie ją pompować zaworów samochodowych .Do presty idealna . Polecam , w dechatlonie widziałem sks 10 i powiem robi lepsze wrażenie jest bardziej masywna . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...