Skocz do zawartości

[amortyzator] problem z doborem


sCzun

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć pytanie nietypowe, ale nurtujące. Czy do ramy Arkus ltd, da radę wsadzić Fox Float Factory 32 120mm? Mam trochę sterów typu Cane Creek, więc problemów z zalożeniem nie będzie. Chodzi mi bardziej o to czy nic nie stanie się ramie, bo szkoda trochę roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód roweru podniesie się o jakieś 3cm (amortyzator + stery), co spowoduje wypłaszczenie kąta głowki ramy o ok 1,5*. To będzie trochę tak, jak byś włożył widelec 130mm. Zmienią się geometria i prowadzenie roweru. 

Nie ma żadnej gwarancji, czy taka modyfikacja nie skończy się złamaniem główki ramy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dokumosa napisał:

Zmieni się geometria roweru a i siły działające na główkę ramy będą teoretycznie około 20% większe. Wyjdzie potworek. Dodatkowo rama tego roweru była projektowana raczej do jazdy wokół komina a nie w teren.

Rower raczej nie w teren, ale jedynie jakiś lekki lasek. Głównie miasto. Interesuje mnie, czy rama wytrzyma chociaż krawężniki. Bo jeśli tak nie będzie, to szkoda psuć roweru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

A po co Ci Fox na miasto :icon_question:
Czyżby dla "lansu" :icon_question:
Jeżeli tak, to zakładaj, a potem stój pod jakąś galerią, żeby zminimalizować ryzyko uszkodzenia ramy ;)
To już lepiej zapakuj tam jakiś karbonowy sztywny widelec, który i tak będzie wart więcej niż rama...

 

Teraz, KrissDeValnor napisał:

A po co Ci Fox na miasto :icon_question:
Czyżby dla "lansu" :icon_question:
Jeżeli tak, to zakładaj, a potem stój pod jakąś galerią, żeby zminimalizować ryzyko uszkodzenia ramy ;)
To już lepiej zapakuj tam jakiś karbonowy sztywny widelec, który i tak będzie wart więcej niż rama...

Wpadłem na pomysł, żeby przełożyć Foxa z mojego bike'a, ale nie chcę uszkodzić Arkusa. Drugi rower zawsze się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ogólnie nie polecam czego kolwiek zmieniać w tym rowerze bo się zwyczajnie nie opłaca. Miałem takiego beryla 290 za 900zł z oszołoma mając 12lat i ważąc koło 45 kg połamałem widelec i ramę na seryjnym teleskopie 80mm (?) przy spokojnej jeździe. Zainwestuj w lepszy sprzęt bo to nie odbije się na komforcie twojej jazdy a na uzębieniu już może. Makrokesz to makrokesz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...